Za novega predsednika se sicer potegujejo Bogdan Gabrovec, Zoran Janković in Andraž Vehovar.
"Ko te dni berem in poslušam vse te prijazne ocene, se sprašujem, če sem to res jaz. Te ocene si gotovo ne zaslužim sam. Uspešen projekt slovenskega olimpizma je plod ekipnega duha in dela. Delali smo skupaj, za skupne cilje v dobrobit slovenskega športa, slovenske države in naroda. Moja iskrena želja je, da z isto skupno energijo sodelujete tudi z novim predsednikom OKS. Le tako je mogoče uspevati v športu in drugih področjih doma in v mednarodnem merilu. Če me bo kdo potreboval, bom pomagal tudi v prihodnje," je v zahvali svojo bogato kariero na čelu OKS sklenil Kocijančič.
OKS po besedah generalnega sekretarja Toneta Jagodica za leto 2015 načrtuje 6.481.000 evrov prihodkov in 6.235.000 evrov odhodkov. Jagodic je dejal, da je OKS tudi v zadnjem štiriletnem obdobju kljub težkim gospodarskim razmeram posloval pozitivno in ohranil samostojnost. Navedel je, da imajo težave z obnovo bežigrajskega stadiona, kjer so delni lastniki, ter pri obnovi Pristave na Kodeljevem, kjer je težava nastala zaradi denacionalizacije.
Po besedah Jagodica je bil velik napredek narejen pri reševanju statusnih vprašanj športnikov na čelu z zaposlovanju športnikov v javni upravi in po končanih karierah. V OKS je skupaj s hčerinsko družbo Olimp 24 zaposlenih za nedoločen čas, skupaj pa je za letos sklenjenih 19 sponzorskih in 24 partnerskih pogodb.
Predsednika OKS in druge organe bodo volili s tajnim glasovanjem, predsednik pa bo postal tisti, ki dobi relativno večino, to je absolutno večino volilnih glasov navzočih delegatov na skupščini. Skupaj bo na voljo 145 glasov; pri volilnem procesu pa bo kot svetovalec sodeloval tudi predstavnik državne volilne komisije.