Šport > Košarka

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Slovenski talent na univerzo, kjer sta igrala Duncan in Paul

Lukas Bojović Youtube
Kopici slovenskih košarkarjev, ki bodo zaigrali v ameriški univerzitetni ligi, se je pridružil še Lukas Bojović.

Lukas Nikola Bojović, ki je pred desetimi dnevi dopolnil 18 let, se iz beograjskega Partizana seli na zelo ugledno ameriško univerzo. Zaigral bo namreč za Wake Forest, kjer sta na primer v preteklosti igrala tudi legendarna Chris Paul in Tim Duncan. 

Mladenič bo ob tem poskrbel tudi za nov dosežek slovenske košarke, saj bosta z očetom Gregorjem postala prva medgeneracijska naveza z nastopi v ligi NCAA. Gregor Bojović je bil v sezoni 1994/95 namreč član University of Tennessee - Martin.

Lukas se je sicer že kot 13-letnik preselil iz Ljubljane v Beograd, letos pa je blestel tudi v mladinski evroligaški konkrenci, na Adidas Next Generation turnirju je v povprečju dosegel 22.8 točke. Proti Hapoelu iz Tel-Aviva je v 28 minutah zbral kar 38 točk, iz igre je metal 12/18 (4/6 trojke, 10/10 prosti meti).

"Kako je možno, da fant, letnik 2008 podpiše pogodbo, če vemo, da je pogoj za vstop v NCAA opravljena matura? Lukas ni samo velik košarkarski talent, je tudi izjemen učenec, tako je letos končal dva razreda v enem šolskem letu športne gimnazije v Beogradu in tudi že maturiral," so sicer ob selitvi mladeniča čez lužo zapisali na facebook profilu NCAA Basketball Slovenija.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.