Šport > Moto športi

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Tudi Ralf bi se vrnil

Ralf Schumacher ne bi imel nič proti, če bi šel po sledeh svojega brata. (Foto: Žurnal24 main
Potem ko je nedavno najboljši dirkač formule 1 v zgodovini Michael Schumacher prekinil dirkaški pokoj in se bo leta 2010 z Mercedesom vrnil na sceno, je zdaj podobne želje razkril tudi njegov mlajši brat.

Sedemkratni svetovni prvak Michael Schumacher se bo po treh letih premora naslednje leto pri 41 letih vrnil v formulo 1, vozil bo za tovarniško moštvo Mercedesa.  Njegov 34-letni brat Ralf, v formuli 1 je bil s šestimi zmagami na 180 dirkah precej manj uspešen kot veliki brat, je v elitnem avtomobilističnem športu nazadnje nastopal leta 2007 s Toyoto. Zdaj brez vidnejših uspehov vozi v nemški seriji DTM.

"Dirkanje proti Michaelu ni moj glavni motiv in ne najpomembnejša stvar zame. Toda če bi dobil primerno ponudbo v konkurenčni ekipi, bi resno razmislil o vrnitvi v formulo 1," je v pogovoru za nemško tiskovno agencijo dpa dejal mlajši Schumacher in potrdil, da je fizično nared za takšen izziv: "Tudi odkar sem se pred dvema letoma poslovil od formule, imam enak program telesne in psihične priprave in sem povsem nared."

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.