V Buenos Airesu so aretirali nekdanjega varnostnika Diega Maradone Julia Cesarja Corio, ki ga tožilstvo obtožuje krivega pričanja v sodnem procesu zoper člane zdravstvenega osebja, ki naj bi iz malomarnosti pripomogli k prezgodnji smrti argentinskega nogometnega velikana.
Maradona je umrl 25. novembra leta 2020 za posledicami pljučnega edema in srčnega popuščanja. Star je bil 60 let. V zadnjih dneh njegovega življenja so zanj skrbeli zdravstveni delavci, ki pa naj bi zavestno zanemarjali svoje dolžnosti, zaradi česar so se znašli na zatožni klopi. Če bodo spoznani za krive, jim grozi od osem do 25 let zapora.
V okviru sojenja je bilo zaslišanih na desetine prič, med njimi tudi nekdanji varnostnik pokojnega nogometnega asa Julio Cesar Coria. Tožilstvo je v njegovem pričanju zasledilo več nedoslednosti in kontradikcij, zaradi česar je bil izdan nalog za njegovo aretacijo.
Coria je med drugim trdi, da ni bil v kontaktu z obtoženim zdravnikom Leopoldon Luquejem, preiskava pa je potrdila, da sta si pred Maradonovo smrtjo izmenjala več sporočil.
"Luque in Coria sta imela celo kopico klepetov, kar nakazuje na vljuden, če ne kar prijateljski odnos med njima. Medtem pa priča zanika kakršenkoli pogovor," je na sodišču dejal glavni tožilec Patricio Ferrari.
Coria je pod prisego med drugim povedal, da sta medicinska sestra Gisela Madrid in psihiatrinja Agustina Cosachov, obe obtoženki v tem primeru, poskušali oživiti Maradono, Cosachova pa mu je nekaj časa nudila tudi umetno dihanje.
Luque je bil zadnja štiri leta osebni zdravnik pokojnega nogometša, kateremu je le nekaj tednov pred smrtjo iz možganov odstranil krvni strdek. Maradonova hči Jana je v torek pričala, da sta bila tako Luque kot Coria zagovornika "domače hospitalizacije", čeprav je strokovno zdravstveno osebje priporočalo, da Maradona ostane na opazovanju v bolnišnici.