55 ogledov

Olimpija kljub izpadu elektrike z zmago v gosteh na vrh lestvice

Olimpija - Polissya Anže Petkovšek
Nogometaši Kopra so v 2. krogu Prve lige Telemach doma izgubili proti Olimpiji z 0:1 (0:1).

Obračun Kopra in Olimpije si je ogledalo kar lepo število gledalcev, bolj zadovoljni pa so Bonifiko zapuščali gostje iz Ljubljane. Ne le zaradi zmage, več so pokazali na tekmi, medtem ko je domačim primanjkovalo napadalnih prebliskov. Olimpija je tako po dveh krogih stoodstotna, njen trener Victor Sanchez je pred novo evropsko preizkušnjo, v četrtek zeleno-bele čaka povratni obračun 2. kroga konferenčne lige v gosteh pri Polisji Žitomir (2:0), tudi nekoliko premešal začetno postavo.

Kljub temu so bili Ljubljančani prvi, ki so resneje zagrozili, v šesti minuti je od daleč sprožil Nemanja Motika, Metod Jurhar pa je žogo odbil v kot. Pet minut pozneje so Ljubljančani zadeli, po podaji Nemanje Motike z leve strani je z glavo za 1:0 poskrbel Ivan Durdov. Zeleno-beli so bili še naprej konkretnejši, v 19. minuti je Marko Brest poskusil z desne strani kazenskega prostora, izkazal se je Jurhar.

Olimpija je visoko pritiskala na koprsko obrambo, v 26. minuti je Peter Agba odvzel žogo domačim, jo oddal Durdovu, ta pa je zgrešil z roba kazenskega prostora. Ob koncu polčasa je sprožil tudi Motika, vendar nenatančno, medtem ko je bil Koper napadalno precej anemičen in ni vpisal nobenega nevarnejšega poskusa v statistiko.

Domači strateg Oliver Bogatinov je tudi zaradi tega med polčasoma poskrbel za tri menjave, vstopil je tudi 16-letni napadalec Arman Durmiši, za katerega naj bi se zanimali tudi pri torinskem Juventusu.

Toda tekma je še vedno potekala bolj po notah Olimpije, ki je v 51. minuti znova poskusila prek Motike, vendar je bil slednji tudi takrat nenatančen, Durdov je v 58. minuti s strelom z glavo zadel še vratnico, v 59. pa je Jurhar obranil poskus Jorgeja Silve, ki je prav tako poskusil z glavo.

Olimpiji nikakor ni uspelo podvojiti prednosti, a je imel Koper precej večje težave, saj si ni znal pripraviti posebej nevarne akcije. Dogajanje je popestril izpad električne energije v 88. minuti, ugasnili so reflektorji, tako da je zelenica ostala v temi. Sledila je dolga prekinitev, a so nato usposobili osvetljavo in odigrali še nekaj minut tekme.

V 89. minuti je z volejem pri Ljubljančanih poskusil Dino Kojić, a neuspešno, v zadnjih minutah pa se ni zgodilo nič več posebnega na tekmi, na kateri so domači zmogli vsega en strel, gostje pa 13.