Občasni slovenski reprezentant Miha Blažič je nova okrepitev nogometnega kluba Maribor, so vijoličasti sporočili na spletni strani. Triintridesetletni osrednji branilec, ki bo v Ljudskem vrtu ostal do konca sezone 2027/28, je za izbrano vrsto odigral 32 tekem, nazadnje pa je bil član Kalbe v Združenih arabskih emiratih.
Blažič je športno pot začel v Kopru in jo od leta 2015 nadaljeval pri Domžalah. Nato se je 2017 prvič podaj na tuje, in sicer v madžarski Ferencvaros. Od tam ga je pot po petih letih vodila v francoski Angers ter nato še v poljski Lech Poznanj. Iz Poljske se je v ZAE preselil septembra 2024.
Triintridesetletnik je v dresu Kopra odigral 114 tekem, domžalski dres pa je na domačih zelenicah oblekel 64-krat. Največji pečat je pustil pri Ferencvarosu, za katerega je na 187 tekmah zabil 13 golov.
Z dobrimi nastopi si je prislužil tudi vpoklic v reprezentanco, za katero je debitiral junija 2018. Skupno je odigral 32 tekem, nazadnje je bil član izbrane vrste na evropskem prvenstvu leta 2024. Vse štiri tekme je takrat sedel na klopi.
"Iskali smo nekoga, ki lahko poveže obrambo. Miha ima kilometrino v mednarodnem nogometu. S svojimi izkušnjami, identiteto in vodstvenimi sposobnostmi lahko poskrbi za utrditev obrambe, da bo ostali del ekipe deloval bolj mirno in zanesljivo," je ob predstavitvi novinca v ekipi dejal športni direktor Zlatko Zahovič.
"Pogovori niso trajali dolgo, kar dokazuje, da sta bili želja in volja na obeh straneh enaki. Še pred dvema mesecema sva bila tekmeca in na nasprotnih straneh, zdaj bom delal pod taktirko Darka Milaniča in se že veselim sodelovanja," pa je povedal Blažič.
Maribor bo novo sezono Prve lige Telemach začel v nedeljo, 19. julija, ko bo gostoval pri Aluminiju.