Iz marsikaterega veleslalomista je danes po tekmi v Alti Badii bruhal ogenj. Jeza je bila uperjena proti Mednarodni smučarski zvezi (FIS), in sicer zaradi slabo pripravljene proge Gran Risa. Eden bolj ostrih je bil Švicar Justin Murisier. "Absolutni škandal. FIS se igra z našim zdravjem," je bentil za Blick.
Vodilni po prvi vožnji, Hrvat Filip Zubčić, je priznal, da so se tekmovalci celo pogovarjali o tem, ali bi po takšni progi sploh morali voziti. Na koncu se Hrvat v drugo ni znašel najbolje, za nekaj stotink je na četrtem mestu ostal brez zmagovalnega odra.
"Proga je bila pripravljena res slabo. Naši trenerji pripravljajo boljše proge za trening vožnje kot tisti, ki so odgovorni za svetovni pokal," je za ARD bentil Hrvat. Zaskrbljenost je izrazil tudi Henrik Kristoffersen, Norvežan je govoril o "tekmi na meji", pri kateri se ne ve, kdaj in kje se bo podlaga pretrgala.
"Dejstvo, da moramo tekmovati na tekmi v teh razmerah, je skoraj malo nespoštljivo in malomarno do nas smučarjev," je bil razočaran Avstrijec Manuel Feller, ki se ni uvrstil v finalno vožnjo.
Da so bile razmere na progi zelo zahtevne, je v pogovoru za TV Slovenija dejal tudi slovenski veleslalomist Žan Kranjec. Ta je danes vpisal sedmo mesto, a je iskreno priznal, da je storil preveč napak ter da so bile zaradi slabe vidljivosti razmere na progi zelo težke.
"To zanesljivo ni bil moj najboljši dan. Zlasti prva polovica prve vožnje ni bila dobra. Še sam točno ne vem, kaj se je zgodilo, izgubil sem oprijem, za trenutek sem pomislil, ali bo to odstop, sem se pa nekako vseeno rešil. Nato mi je šlo bolje. V finalu mi je uspela solidna vožnja, z izjemo napake. Sedmo mesto je lep dosežek, a zaradi tega ne skačem do stropa," je v izjavi za TV Slovenija dejal Kranjec, ki ga naslednja tekma čaka 11. januarja v Adelbodnu.
Na nedeljski preizkušnji je zmagal Marco Odermatt. Švicar je še petič v karieri zmagal na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v Alta Badii v Italiji. Več o razpletu veleslaloma si lahko preberete tukaj.
dezurni@styria-media.si
Vprašanje za lektorja(-e): se res sklanjata obe besedi krajevnega imena, tudi če je tuje. Slovenščina s svojimi skloni včasih povzroča probleme še pri domačih imenih, zato se zdi smiselno, da pri tujih ne gre komplicirati; ker potem je treba sklanjati… ...prikaži več tudi npr. v Valu Diseru, v Valu (ali Vali?) Gardeni... če naj bo pravilo dosledno.