V nadaljevanju preberite:
- Erdogan zaprl univerzo, ki velja za liberalno.
- Pričakovana raven izobrazbe in usposabljanja na tej univerzi po Erdoganovo ni zadostna.
- Univerza vsako leto sprejme številne mednarodne študente, tudi iz Evrope.
Turški predsednik Recep Tayyip Erdogan je sredi šolskega leta danes zaprl ugledno zasebno univerzo Bilgi v Istanbulu, ki velja za liberalno. Z odlokom, ki je bil objavljen v uradnem listu, je odvzel licenco tej univerzi z več kot 20.000 turškimi in mednarodnimi študenti ter priznanimi raziskovalci, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Odlok je turški predsednik sprejel na podlagi zakonskega določila, ki predvideva zaprtje zasebne ustanove, če "pričakovana raven izobrazbe in usposabljanja (...) ni zadostna".
Univerzo sicer od lanskega leta vodi upravitelj, ki ga je imenovalo sodišče, potem ko je bila turška matična družba univerze preiskana v okviru preiskave pranja denarja in davčnih goljufij.
Univerza Bilgi, ki je bila ustanovljena leta 1996, je znana po svoji liberalni politiki. Sodeluje tudi v programu izmenjave študentov Erasmus Evropske unije in vsako leto sprejme številne mednarodne študente, tudi iz Evrope.
Ja, jo je zaprl, ampak zakaj ? zato, ker jo je financiral Soroš, vsi pa vemo, da je on skrajni ultra levičar.
Odurnega poslat....na obvezno zdravljenje....
Mi v Žabjaku mislimo da je naredil popolnoma pravilno,,,Kajti take univerze slej ko prej pričnejo producirat samo sranje in terorizem,,Poglejte si Beograd,, koliko dela so naredili glupi pokvareni študenti gospodinu Vučiči