Podpredsednik kosovske vlade Hajredin Kuci je posebnega poročevalca Sveta Evrope (SE) Dicka Martyja označil za "majhnega Miloševića". "Take laži sem slišal že od (nekdanjega jugoslovanskega predsednika) Slobodana Miloševića," je dejal Kuci, ki meni, da želi Marty "miloševićevsko politiko uvesti v demokratičnem svetu".
Notranji minister Bajram Rexhepi pa je prepričan, da želi Marty s poročilom škoditi Kosovu. Obtožbe, po katerih naj bi pripadniki Thaçijeve Osvobodilne vojske Kosova ubijali srbske civiliste, njihove ledvice pa nato prodali na črnem trgu, je označil za "nesmiselne in neresnične".
Vlada zanika
Kosovska vlada se je že v torek zvečer odzvala na poročilo in vse navedbe ostro zanikala. Napovedala je tako politične kot pravne korake proti Dicku Martyju. Tudi Thaçijevi nasprotniki so poročilo označili kot zaušnico kosovski neodvisnosti.
Srbski zunanji minister Vuk Jeremić meni, da Thaçi nima več politične prihodnosti. Poudaril je, da je napočil čas, da si civilizirani svet preneha zatiskati oči pred razmerami na Kosovu. Vodja ruske diplomacije Sergej Lavrov je po srečanju s srbskim kolegom Jeremićem v Moskvi dejal, da so zelo vznemirjeni ob možnosti, da je kosovsko vodstvo vpleteno v zločine proti človečnosti.
Predstavnik posebnega srbskega tožilstva za vojne zločine v Beogradu Bruno Vekarić meni, da poročilo predstavlja zmago Srbije v "boju za resnico in pravico". Dodal je, da žrtvam, ugrabljenim in pogrešanim, vrača upanje, da se bo začelo preiskovati sume o trgovini z organi.
EU za preiskavo
EU pa je izrazila pripravljenost preiskati obtožbe na račun Thaçija. Tiskovna predstavnica visoke zunanje predstavnice EU Catherine Ashton Maja Kocijančič je v Bruslju Martyja pozvala, naj pristojnim organom predloži dokaze, in poudarila, da je treba takšne sume jemati resno. Hkrati je Kocijančičeva zatrdila, da ni nobene povezave med temi sumi in rezultatom volitev na Kosovu.