Prva eksplozija je v libijski prestolnici odjeknila nekaj pred deveto uro po lokalnem času, nato so ji v enem izmed redkih nizov napadov podnevi sledile še tri. Eksplozije so občutili tudi v hotelu, kjer so nastanjeni tuji dopisniki.
Kompleks stavb, ki vključuje rezidenco Moamerja Gadafija, je bil sicer že večkrat tarča letalskih napadov zveze Nato. V ponedeljek so letala obstreljevala komunikacijsko omrežje libijskega režima, pri čemer so po navedbah oblasti zadela poslopje nacionalne televizije in sedež vojaške obveščevalne službe. V Natu so bombardiranje televizije zanikali, priznali pa, da je bil cilj letal sedež vojaške obveščevalne službe v predmestju Tripolija.
"Menimo, da se Nato zaveda, da je njegova vojaška misija popolnoma neuspešna. Nihče razen Libijcev nima pravice oblikovati prihodnosti Libije," se je na domnevni napad na poslopje odzval tiskovni predstavnik libijske vlade Musa Ibrahim.
Rusija za lajšanje dialoga
V glavno mesto upornikov na vzhodu države je medtem danes kot prvi visoki ruski predstavnik več kot tri mesece po začetku upora proti režimu prispel posebni odposlanec Kremlja za Afriko Mihail Margelov. Kot je dejal novinarjem ob prihodu, je tja prišel z namenom "olajšati dialog med obema taboroma".
"Rusija je v edinstvenem položaju, saj ima še vedno veleposlaništvo v Tripoliju, danes pa se je prišla srečat z uporniki," je še dejal Margelov.