Vročinski val, ki je zajel večji del Evrope, bo na stari celini vztrajal še najmanj dva tedna, je razvidno iz današnje objave na spletni strani Svetovne meteorološke organizacije (WMO). Po njenih navedbah se bo središče vročinskega vala v prihodnjih dneh pomaknilo proti Balkanu.
Kot je razvidno iz objave na spletni strani WMO, se bodo ekstremno visoke temperature nadaljevale v delih zahodne, osrednje in južne Evrope, pri čemer se bo središče vročinskega vala v prihodnjih dneh postopoma pomaknilo proti Balkanu.
Organizacija je ob tem opozorila na obsežne posledice vročine za javno zdravje, infrastrukturo, kmetijstvo in gospodarstvo v prizadetih državah.
Po podatkih enega od evropskih centrov WMO za spremljanje podnebja, ki ga upravlja nemška meteorološka služba DWD, so temperature v večjem delu Evrope trenutno od tri do deset stopinj Celzija nad sezonskim povprečjem.
Najvišje dnevne temperature so marsikje presegle 35 stopinj, v delih jugozahodne Evrope pa so dosegle celo več kot 40 stopinj Celzija.
Bravo nova vlada, ki zanika, da lahko objestno kurjenje fosilnih goriv vpliva na segrevanje planeta, Skuhajte nas kot glupe žabe, ki so vas izvolile!