Ko pridejo matere nazaj, se znajdejo med več sto tujimi mladiči. Da se najdeta, uporabljata tako mati kot otrok svoj glas, ko sta si bližje pa se prepoznata predvsem s pomočjo vonja. Tako je ugotovila francoska skupina, ki jo je vodil Thierry Aubin iz Univerze Paris-Sud.
Odzivajo se tudi mladički
Strokovnjaki so iskali odgovore na otočju Kerguelen v indijskem oceanu, kjer so analizirali antarktične ali kerguelske morske medvede, ki sodijo v skupino uhatuh tjulnjev.
V poskus so vključili tudi trideset mladičev, ki so jim na različnih razdaljah predvajali glasove njihove matere. Videli so, da so se tudi mladiči aktivno odzvali klicem njihove matere, ki so jo po zvoku spoznali že na daleč.
Živijo na morju
Morski medvedi, ki zrastejo v povprečju do metra in pol, so bili sicer v 18. stoletju zaradi lova na njihovo krzno blizu izumrtju. Do danes so se spet razširili in jih je več milijonov.
Po tem, ko se skotijo, preživijo kar pet let na morju, potem pa se vrnejo na otok, da bi se razmnoževali. Strokovnjaki so že pred časom ugotovili, da se vsak morski medved, ko doseže dobo razmnoževanja, vrne skoraj na isto mesto na plaži, kjer se je skotil.