Predlog zakona o zagotavljanju kakovosti v zdravstvu, ki bi bil lahko pomembna kvalitativna pridobitev, je nov zgovoren primer, kako se tudi iskreni nameni zdravništva, usmerjeni v graditev kulture varnosti in zaupanja, spremenijo predvsem v kaznovalno politiko zdravnikov, v današnjem sporočilu za javnost opozarjajo v zdravniškem sindikatu Fides.
Preden država mimo opozoril strokovne javnosti sprejema zakon o kakovosti v zdravstvu, bi se morala prioritetno lotiti vprašanj, kako zlasti zaposlenim v javnih zdravstvenih zavodih zagotoviti pogoje za varno in strokovno delo, opozarjajo v Fidesu.
"Osnove za te pogoje vključujejo dovolj kadra, delo po standardih in normativih, predvsem pa tudi primerno financiranje zdravstvenih storitev," so izpostavili v sporočilu.
Predlog, poslan v parlamentarno obravnavo, se po oceni Fidesa nagiba v smer zatiranja zdravnikov. Kot opozarjajo, sta na nevarne pasti predloga zakona v teku javne razprave z obširnimi vsebinskimi obrazložitvami opozorila tako Zdravniška zbornica Slovenije kot Slovensko zdravniško društvo. Vsebinske kritike na predlog zakona pa so podali tudi v Združenju organizacij pacientov Slovenije, so dodali.
"Na trhlih temeljih"
Vrste perečih težav javnega zdravstva, ki se iz dneva v dan slabšajo, predlagani zakon po mnenju Fidesa ne rešuje ustrezno, "zato so obljube o gradovih v oblakih za paciente le obljube, medtem ko je realnost žal takšna, da javno zdravstvo stoji na trhlih temeljih," so izpostavili.
Osrednji problem pri vladnem pristopu spreminjanja zdravstvene zakonodaje pa je po mnenju zdravniškega sindikata nesodelovanje s ključnimi deležniki v zdravstvu, zdravniki.
"Snovalci zakona pacientu obljubljajo kakovosten izdelek, do katerega pa žal nima dostopa in ga ne bo imel, dokler premišljene spremembe, dorečene v odprtem dialogu, ne bodo temeljile na strokovnih predlogih," so še izpostavili.
dezurni@styria-media.si
Kot ste pred mano že zapisali, sem tudi sam prepričan, da zdravniški sindikat deluje zgolj za interese zdravnikov, ki si želijo bajne plače in razne bonitete, od (pre)dolgih dopustov, visoke plače, delanja zdravnikov v javnem in zasebnem sektorju istočasno... (ne… ...prikaži več mislim sočasno). kar se pa tiče skrajšanja čakalnih vrst naročenih pacientov, njihovega zdravja, dostopnosti prebivalstva do osebnega zdravnika...pa ni njihova skrb.
Fides ne spoštuje niti države niti bolnikov. Hoče se samo polastiti slovenskega denarja!
Taka razmišljanja so lahko samo plod Umobolnosti!!! Nekaj povzpetnežev v zdravniških vrstah hoče na vsak način zaradi Egoizma in Neizmerne Požrešnosti zatreti vse!!! SRAMOTA na KUB!!!