Povprečni izdatek za hrano je po njihovih podatkih na enega člana gospodinjstva znašal okoli 935 evrov na leto, kar pomeni v povprečju skoraj 78 evrov na mesec oziroma 2,6 evra na dan.
V prihajajočem tednu, 16. oktobra, bomo obeležili svetovni dan hrane, ki so ga združeni narodi prvič razglasili lea 1979 in ga od tedaj praznujemo v več kot 15 0 državah po svetu. Ob tej priložnosti so na Sursu pripravili tudi spodnjo infografiko, ki nazorno prikazuje najpomembnejše podatke s področja hrane v naši državi.
"Naravne danosti v Sloveniji so take, da veliko kmetijskih gospodarstev redi tudi živino, in sicer 80 odstotkov. Posledica tega je, da je večina obdelanih kmetijskih zemljišč v Sloveniji namenjena za pridelavo krme za živino," pojasnjujejo na Statističnem uradu.
V slovenski živinoreji prevladuje reja govedi, imamo pa po njihovih podatkih tudi več kot dovolj lastne prireje 'belega zlata' za domače potrebe. V letu 2015 so kmetijska gospodarstva priredila 298 litrov mleka na prebivalca Slovenije, ta pa ga je porabil na leto povprečno 209 litrov.