Slovenija
51 ogledov

Ena vzgojiteljica za dva oddelka

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ema12 09:58 26.november 2012.

    Ivan128, bravo! Upam, da bo to res. Vrtec plačate, kot bi domov nosili zlato. Kam gre ves ta denar, če se nova oprema ne sme kupovati, prav tako so varčni z materialom, strokovnemu osebju nižajo plače, celo odpuščali bi jih ...prikaži več radi, vi pa plačujete vedno več... Se je kdo vprašal?!

  • ema12 10:03 26.november 2012.

    Titty, bravo. Mislim, da bomo ljudstvo morali tudi to zahtevati. Pa koliko županov imamo v Sloveniji. Kako je lahko v New Yorku samo en župan glede na št. prebivalcev, v Sloveniji pa je za borih nekaj prebivalcev cela rajda županov, ...prikaži več ki nalagajo denarce davkoplačevalcev vsepovsod. In koliko poslanecv, ministrov, delajo nam pa samo slabo, kradejo državo, jo peljejo na rob prepada, mi pa molčimo. Res smo si sami krivi.

  • ema12 10:11 26.november 2012.

    Just-me, lora, prav sta napisali. Kje so sestanki, izobraževanja, govorilne, aktivi, da o pripravah, načrtovanjih ne govorimo. In potem bo ena vzgojiteljica morala za dve skupini za 4h dela pisat priprave al kaj. Kaj jim pa je?! Katastrofa. Dol s tem Turkom.

  • ema12 10:14 26.november 2012.

    Če bi varčevali v parlamentu s temi pomočniki, pisarniškim materialom in še z marsičem...telefoni ipd, potem se drugje sploh ne bi rabili vmešavati. Zdaj pa imamo res NAJSLABŠO vlado do sedaj. Itak se mislim v bližnji prihodnosti seliti v tujino, ...prikaži več ampak žal mi je za tiste, ki boste ostali. Res žal. Zavozili bodo našo Slovenijo.

  • Barbatus 15:41 25.november 2012.

    Sicer Štruklja res ne prenesem preveč, vendar če je to res kaj pišete potem mora Žiga Turek takoj odstopiti - TAAAKKKOOOOJJJJJ. Ker že sedaj so zadeve na minimumu ali pod minimum in vzgojiteljica z pomočnco pri 19 otrocih, ne delata ...prikaži več ni druga kot re, hrana, spanje, malo igre, hrana, malo igre in mailca, ter dneva več ni, malčki so po večini sicer o.k., vendar osebno smatram, da potrebujemo v takšni skupini še 1 pomožno vzgojiteljico. Kako vsak starš plača 37€ več na mesec, ostalo 37€ doda občina,...!!!

  • mijaliza 16:52 25.november 2012.

    vsaki dan pričnem pred 7.00, odhajam domov pa krepko čez 16.30, kajti če se v moji odsotnosti otroku kaj naredi sem kriva jaz ne pa moja pomočnica....vso odgovornost nosim jaz. In ja tudi sama sem imela tako vzgojiteljico, ki jo ...prikaži več je popihala domov, naprej me je pa čistilka v vrtcu pazla, ampak to je 26 let nazaj.....

  • mirko 21:03 25.november 2012.

    Ko sem bil še jaz otrok, na deželi še vedeli nismo kaj je to vrtec in predšolska vzgoja. Takrat so nas čuvale babice in to zastonj. Danes pa hočejo vse mlade družine svoje otoke v vrtce, pa tudi če jih ...prikaži več morajo vozit do dvajset km daleč in še več. Vse to pa seveda na račun davkoplačevalcev, ker današnje babice nimajo več časa, saj imajo kup bolj pomembnih opravil. Popolnoma sebično razmišljanje in obnašanje. Prznzm pa, da so bile včasih babice bolj zdrave, ko so danes in tudi frizirale, šminkale in kofetkale niso toliko.

  • mirko 21:08 25.november 2012.

    Če bi tebe bila tvoja mati vsaj povrgla, bi bila bolj kulturna, kot si sedaj.

  • titty 21:21 25.november 2012.

    BEDAK!

  • Caitlin 16:08 25.november 2012.

    Verjetno Turk še ni bil v vrtcu. Rada bi ga videla kako zrihta 14 1 leto starih malčkov. Seveda bodo pa kljub temu, da bodo imele pomočnice več dela, še vedno dobile precej nižje plače.

  • Pepe007 16:15 25.november 2012.

    Predlog za vrtce se mi zdi slab. Dober pa je predlog za šole. V našem kraju sta tudi dve šoli 200 metrov narazen. Vsaka ima celotni aparat od ravnatelja naprej. In vsaka se trudi, da skupaj spravi za dva ...prikaži več oddelka prvih razredov. Zaenkrat je še vsako leto obema uspelo. Seveda je potrebno paziti, da nebi v višjih razredih kak pogrnil, ker bi lahko bili ob oddelek. Če bi bil to en šolski okoliš in ena šola, bi bilo lažje nadomeščanje, ker bi bil večji kolektiv, več izbirnih vsebin, več krožkov in pa tudi en oddelek na generacijo manj. Žal... Ampak drugje tudi morajo učitelji stopati pred bolj polne razrede za enako plačo.

  • feferon 16:22 25.november 2012.

    A bo gospod Turk prevzel tudi odgovornost za poškodbe otrok? Najbrž ni v svojem življenju en cel dan svoje otroke pazil, da bi vedel kako gre to!

  • Leonor 16:46 25.november 2012.

    Ja, ker za previjat otroke in jih pitat rabiš univerzitetno izobraženo vzgojiteljico! Pol lahko več kot 70 % Slovenkam poberejo otroke. Seveda je lahko ena vzgojiteljica na dva oddelka, je pač več pomočnic. Se še spomnim, da ko sem bila ...prikaži več jaz v vrtecu, je vzgojiteljica vedno šla okoli 13:00 domov, ker se ji je šiht končal in je do konca vztrajala samo še pomočnica. A potem pa nismo več bili v kompetentnem varstvu al kaj? Folk razmišlite mal, preden se razburjate. In še: a je res pravično do drugih delavcev, da delajo vzgojiteljice od 8:00 do 13:00? Meni se zdi, da niti ne ...

  • Gordana Bajuk 21:06 25.november 2012.

    KJE PA DELAJO VZGOJITELJICE OD 8 - 13.Tudi sama se vzgojiteljica in delamo od 8- 14,30, ker je zelo težko vse uredit. To danes niso samo otroci...so še straši, so naloge, in en kup pisanja..ker so se pač na ...prikaži več ministrstvih odločili, da je treba vse napisat.Ni treba pljuvat po naših izobrazbah in delu, ki ga opravljamo s srcem.Glede na to,kaj načrtujejo..mislim, da kakovosti dela ne bo več...preprosto bomo šli v "službo", svoje oddelali in to je to...kje je pa srčnost, prijaznost in lep dan?????Me pa prav zanima kako bodo pomočnice vzgojiteljic same delale oz. opravljale del nalog vzgojiteljice za minimalno plačo????

  • alinka 21:12 25.november 2012.

    mirko ti si ...bolje da ne rečem kaj...babice in dedki danes hodijo v službe a veš? In mislim da iz služb svojih vnukov ne morejo paziti, prav tako kot starši ne! Moja mami je stara 48 let, oče 53...moji otroci ...prikaži več jo bodo že proti srednji šoli mahali ko bosta šla onadva v pokoj. Drugače pa, naj gre ta pametni Turk delat v skupino 12. otrok katere je treba previjati, hraniti, in se z njimi še ukvarjati!

  • Jaka Dolinar 21:31 25.november 2012.

    Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je marsikatera pomočnica vzgojiteljice bolj pridna in tudi bolj poučna do otrok. Nobeden mi ne bo rekel, da v tistih nekaj letih šolanja dobi vzgojiteljica toliko več izkušenj kot pomočnica, izkušnje se dobivajo s ...prikaži več prakso. Da ne govorim da ima pomočnica začetnica dobrih 600€ plače, vzg. začetnica pa čez 1000€.Glede našega sindikalist g. Štruklja bi pa rekel naj se pobriga kdaj tudi za tehnični kader. Nikoli ni omenil čistilk, vzdrževalcev, kuharjev, kako bodo oni preživeli z minimalno plačo. Vzdrževalec z 10 leti delovne dobe je imel prej 620€ plače sedaj po novem 590€, malico so zmanjšali za 8€ in vzeli prevoz do 2km oziroma nad 2km občutno zmanjšali.

  • natka 22:35 25.november 2012.

    Včasih so bile babice doma (gospodinje) ali pa že v penziji (nekatere pri "zrelih" 45-ih), , zdaj pa še vedno hodijo v službo. A mislite, da bomo začel otroke delat pri naši starosti 40. let in več oz. takrat ko ...prikaži več bodo naše babice šle v penzijo. Mirko malo razmišljaj..... Niso vse babice glih, marsikatera je pripravljena pomagat, pa žal ne more.... :(

  • vzgojitelj 23:51 25.november 2012.

    Poštovani komentatori, dragi roditelji, poštovane odgojiteljice i njihove pomoćnice. Odgojitelj sam, i to muški, koji 7 godina radi u sustavu predškolskog odgoja. Velika mi je želja nastaviti svoje obrazovanje do magisterija. Želio sam studij nastaviti u Mariboru ali....Jako sam ...prikaži več iznenađen! Čime? najavom Vašeg ministra, smiješnim komentarima čitatelja, neaktivnošću kolegica odgajateljica. Kod nas u Hrvatskoj, u odgojnim skupina rade dva (2) odgojitelja (sa fakultetskom diplomom) i još uvijek želimo da dobijemo i trećeg odgojitelja. Ne samo to, upravo je prhvaćen prijedlog Ministarstva da se u zakon uvedu i odgojitelji sa magisterijem tj. magistre i magistri ranog i predškolsog odgoja.Začuđuje da svi vi volite pratiti trendove kako u tehnologiji tako i u modnim trendovima. A trendovi u odgoju djece?! Jeste li kada čuli za UNICEF-ovu akciju "Prve tri su najvažnije"?Ali ajmo redom?! Odgovorite sa da ili ne! Ako imate minimalno 5 odgovora DA - nemojte dozvoliti da se

  • vzgojitelj 23:53 25.november 2012.

    Poštovani komentatori, dragi roditelji, poštovane odgojiteljice i njihove pomoćnice. Odgojitelj sam, i to muški, koji 7 godina radi u sustavu predškolskog odgoja. Velika mi je želja nastaviti svoje obrazovanje do magisterija. Želio sam studij nastaviti u Mariboru ali....Jako sam ...prikaži več iznenađen! Čime? najavom Vašeg ministra, smiješnim komentarima čitatelja, neaktivnošću kolegica odgajateljica.Kod nas u Hrvatskoj, u odgojnim skupina rade dva (2) odgojitelja (sa fakultetskom diplomom) i još uvijek želimo da dobijemo i trećeg odgojitelja. Ne samo to, upravo je prhvaćen prijedlog Ministarstva da se u zakon uvedu i odgojitelji sa magisterijem tj. magistre i magistri ranog i predškolsog odgoja.Začuđuje da svi vi volite pratiti trendove kako u tehnologiji tako i u modnim trendovima. A trendovi u odgoju djece?! Jeste li kada čuli za UNICEF-ovu akciju "Prve tri su najvažnije"?Ali ajmo redom?! Odgovorite sa da ili ne! Ako imate minimalno 5 odgovora DA - nemojte dozvoliti da se

  • vzgojitelj 00:13 26.november 2012.

    (moram pisati u nastavcima)2. dio-nemojte dozvoliti da se to uvede u praksu.Dakle:1. Je li svako dijete jedinka za sebe, univerzalno, drugačije od drugih, a time zaslužuje i jedinstven pristup svakom djetetu?2. Da li želite da ...prikaži več Vaše dijete (ili tuđe) bude sigurno i zdravo?3. Želite li da Vaše dijete ima zadovoljene sve potrebe koje mora imati zadovoljene (vidi Glaserove i Maslovove potrebe) - opstanak, ljubav i pripadanje,sloboda, moć, zabava?4. Slažete li se da je vrtić mjesto u kojem dijete treba dobiti kompletnu skrb?5. Tjelesni i psihomotorni razvoj, kognitivni ili spoznajni razvoj, socio-emocionalni razvoj, govor, komunikacija, kreativnost i istraživanje, te radne aktivnosti dio su koji nijedan drugi profil visokoobrazovane osobe osim odgojitelja nemože istovremeno zadovoljavati!6. Vaše (ili tuđe dijete) zaslužuje najbolje što može dobiti od svakoga tko s njim "radi"?7. Vaše (ili tuđe dijete) provodi više od 7 sati dnevno

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.