Slovenija
51 ogledov

Ena vzgojiteljica za dva oddelka

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzgojitelj 00:18 26.november 2012.

    E pa drage moje i dragi moji, zaboravite na sve brojke! Jer odojitleji ne rade 5,30 sati (u HR) - oni rade 8 sati i za to su plaćeni. Odgojitelji rade i Vama nevidljive stvari. Pročitajte knjigu uvažene prof. dr. ...prikaži več sc. Edite Slunjski "Devet lica jednog odgojitelja/roditelj" - pronađite se u njoj. U literaturi ćete naći i da su odgojitelji promatrači, suigrači, oprskbljivači, motivatori, voditelji, evaluatori i brojne druge uloge. S dvije riječi oni su: REFLEKSIVNI PRAKTIČARI. Oni svoj posao nose kući. Kad Vi bezbrižno uživate u igri sa svojim djetetom ili već spavate - odgojitelji promišlajju što i kako će sutra raditi s Vašim djetetom - i to ne za svoje dobro, već za dobrobit Vašeg malog princa ili princeze!

  • vzgojitelj 07:35 26.november 2012.

    7. Vaše (ili tuđe) dijete provodi više od 7 sati dnevno u vrtiću - onaj tko boravi s njim MORA dostojno nadomijestiti roditelje!?8. Svako dijete ima Ustavom zagarantirano pravo da izraste u slobodnog i kompetentnog građanina svoje zemlje!9. ...prikaži več Prve tri godine života su njavažnije! Tu dijete nauči više nego što nauči kroz ostatak cijelog školovanja! Materinji jezik (slovenski) nauči tečno izgovarati do svoje 5 godine, a npr. neki starni jezik uči kroz cijeli sustav obrazovanja i još ga nezna tečno govoriti. Zato je odgojitelj školovan da bude DOBAR GOVORNI MODEL!10. Za svoje dijete želim samo NAJBOLJE!?

  • ema12 09:55 26.november 2012.

    Jaka Dolinar - jaz pa ti iz lastnih izkušenj povem, da imam po petih letih dela na mestu vzg. pedšolskih otrok nekaj čez 800€ mesečne plače. Tako da zelo zelo slabo poznaš trenutno stanje vzgojiteljic. Bi rada videla vzgojiteljico začetnico ...prikaži več s 1000€ plače. Pa ja nismo v parlamentu. S tem da ja, pomočnice nosijo tudi veliko odgovornost, glavna bremena pa so na ramenih vzgojiteljic. So pa pomočnice zlata vredne in sploh z mojo sva si enakovredni in se strinjam, da je njihova pača slaba, ampak ne meči izobrazbe pomočnic v enak koš kot izobrazbo vzgojiteljic. Očitno faksa nisi videl-a, da bi lahko govoril-a o tem, kaj vse več se izve na faksu. Po končani SŠ sem na faksu hitro spoznala, kaj manjka v SŠ, da o hitrih tečajih za pomočnice ne govorim. Malo premisli preden spet napišeš kakšno neumnost.

  • ema12 10:07 26.november 2012.

    Leonor, halo!!!!!! Misliš, da smo se na faksu učili previjat???? Vrtec je danes VIZ, torej se ne samo vzgaja, ampak tudi uči. In da ne govorimo o vrtcih nekoč. Danes otroci odnesejo več, kar je tudi nujno glede na ceno ...prikaži več vrtca. In da ne govorimo o otrocih nekoč in danes!!!!! Zato sta potrebni dve in tile dve morata vedno hiteti in biti zelooo pridni, da naredita vse. Tako da...

  • ema12 11:37 26.november 2012.

    Pri nas predsednik države itak nima nobene besede. Nismo ZDA:). Pa tudi volitve za predsednika vlade oz. strankarske volitve nimajo nobenega pomena - volili smo drugače, sedaj pa imamo smooklicanega vladarja. Nima veze koga voliš. Če politikom ni všeč, naredijo ...prikaži več po svoje. Če še niste spregledali, naša mnenja ne štejejo kaj preveč. V Mariboru hočejo skenslati Kanglerja, ampak očitno ljudstvo nima besede. Pri nas lahko vsak krade, kolikor mu je volja, vlada jemlje ubogim, trpinči naše otroke, mi moramo pa biti tiho in se strinjati. Tako so nas naučili in nam sprali možgane. Cela Evropa se nam smeji. Pa ne Evropa, po moje že cel svet.

  • ves 23:47 26.november 2012.

    Ogorčena sem nad vsebino članka. Kvaliteto, ki smo jo dosegli slovenski vrtci, bomo s tako reorganizacijo popolnoma zrušili. Vzgojitelj v vrtcu skrbi za celoten razvoj otroka, razvija otrokovo samostojnost, sposobnost razmišljanja, ustvarjalnega izražanja, komunikacijo, pozitivno podobo o sebi. Delo ...prikaži več vzgojitelja obsega pripravo, načrtovanje, izvajanje in evalviranje vzgojnega dela, delo s starši ter sodelovanje pri organizaciji življenja v vrtcu. Vzgojitelj mora imeti v paketu vse kvalitete, oblikuje bogato in raznovrstno glasbeno, likovno, plesno in gledališko okolje, mora imeti športne sposobnosti, govorne sposobnosti, ročne spretnosti, obvladovanje socialnih veščin in sposobnosti vodenja skupine. Pomembno je, da je vzgojitelj močna in zrela osebnost, saj vzgaja tudi s svojim vzgledom. Vzgojitelj mora skupaj s pomočnikom načrtovati dejavnosti na podlagi temeljitega poznavanja in razumevanja otrokovega razvoja in njegovih potreb. PA BO LAHKO VSE TO, V DVEH SKUPINAH HKRAT

  • mijaliza 16:50 25.november 2012.

    Spoštovani gospod minister, prosim če greš delat v vrtec za en teden, zraven tebe bo stala pomočnica vzgojiteljice, ki je po vrjetnosti iz javnih del in ima xx formalno izobrazbo. Pa sam preizkusi sitem, ki želite uvsti.....namreč v teoriji je ...prikaži več vse vredu v praksi pa zaškripa napolno. A pa seveda ne boste se ubadali samo z malčki, da ne bo pomote, ampak tudi z njihovimi starši, tako kot se vzgojiteljice vsaki dan. Namreč če je malček samo malo v modricah, ker je plezal tam, ko mu je bilo lepo povedana že nič kolikoktar, da tega ne sme počet....pridejo nad tebe starši, kot, da si največji kriminalec, ker jim otroka nisi v vatico zavil preden je padel po tleh.....

  • Just_me 17:30 25.november 2012.

    Kaj bi se še sploh čudili takšnim in podobnim ukrepom, če pa pri večini razsaja takšna mentaliteta! Najbolj pametni in sploh vse! Se sploh zavedate dela vzgojitelja oz. pomočnika vzgojitelja? Sploh veste, kako poteka vsakdan v vrtcu?? Samo igranje, kajne?!!! ...prikaži več .... Življenje in delo v vrtcu se bo res vrnilo nazaj v ta leta, na dnevnem redu bo samo previjanje, prehrana ter varstvo, da se komu kaj ne zgodi - potem bo pa res lahko vsak delal v vrtcu! Res ja, razmišljajte malo!! Kje je tu logika..Pa nonstop mečete ven te ure, pa kaj vam gre to tako na jetra?? Kaj pa načrtovanje, pisanje, priprava??? Kaj pa to? A se to v minutki napiše!

  • sprehajalec 19:01 25.november 2012.

    Ja, država blaginje in človekovih pravic in človeku prijazne družbe se poslavlja. Požrlo jo je 550.000 večinoma prezgodaj penzioniranih, 180.000 javnih uslužbencev, ekonomija je propadla, tisti, ki je kaj nabral, je pa spravil na Ciper in kajmanjske. Vlak je odpeljal

  • feferon 14:15 26.november 2012.

    No takole gre: država rabi butaste državljane. Starši se z otroci ne morejo več dovolj časa ukvarjat, ker morajo skrbet za preživetje. V vrtcu se jih bo samo nahranilo in mogoče preobleklo, drugače ne bo šlo. V šoli se učiteljem ...prikaži več ne ljubi delati z njimi. POTEM SE PA VPRAŠAJTE ZAKAJ JE MLADINA TAKŠNA. lažje jo bo zmanipulirat.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.