Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
15375 ogledov

Toliko nižje bi lahko bile položnice za elektriko, pa ne bodo

Komentarjev 38
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Kmodri_ 06:43 14.junij 2024.

    Potem svizecczavije čokolado! Polo6nice bodo nižje, če pozabiš 0 kW! Koga zavajajo! Poleti se malenkostno znižajo, pozimi pa se za 2x podraž položnica!

    • Kmodri_ 15:02 15.junij 2024.

      Njihov poslovni model je nikoli nam ne bo dovolj! Velik del denarja gre za mastne plače! Zelo malo pa se investira v nove grafite in prenosno omrežje!

  • miho 07:19 14.junij 2024.

    Pod golobjo vlado ni pričakovati česa drugega. Povsod drugod v EU je cena elektrike nižja kot pri nas, pri nas pa je neregulirana cena celo višja od regulirane. Potem pa še omrežnina visoka. Bravo!

  • Luksi 08:10 14.junij 2024.

    Zakaj zavajate ljudi, elektrika se bo podražila za vse razen tiste, ki imajo časa cel dan, da prilagajajo odjem tistim časovnim območjem. Takšnih je pa zelo malo...

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 08:18 14.junij 2024.

      Cel dan ?! Deset minut, da nastaviš parametre po želji, potem pa imaš mir par let, oziroma do takrat, ko ti bo zgorela fotovoltaika in boš prodal EV ;))...Ste res v takšnem številu opravilno nesposobni tam v kleti..?!

    • Luksi 08:40 14.junij 2024.

      Ok, se strinjam, če imaš elektrarno bo definitivno ceneje. Problem pa je, da si je velika večina žal ne more privoščiti... Druga opcija pa je, da kosilo kuhaš ob 2. uri zjutraj🤣

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 09:37 14.junij 2024.

      Sam si bo določil odjemno moč in kdaj jo boš več koristil, kaj bi še rad več ?!

    • ico8 17:46 14.junij 2024.

      Lucky pes, ti nisi diht!

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 17:54 14.junij 2024.

      Kaj od tega kar sem napisal ne drži ?!

  • alen04 07:20 14.junij 2024.

    Novinarji res mislite, da smo danes ljudje še kar tako zelo naivni kakor 30 let nazaj???? Danes je lahko smao še višja cena, nižja nikoli. Sicer pa zakaj sploh potrebujemo nov način obračunavanja??? Kaj manjka obstoječemu???? Aja, Golob skrbi za ...prikaži več elektro lobije...raja plačuje.

  • ferdopis59 07:10 14.junij 2024.

    Prosim ne zavajate s takšnimi tabelami. Podatki, ki jih primejate med gospodistvoma ni primerljivi.Normalno, da plačaš manj če porebi manj in imaš manjšo prključno moč. Avtor članaka LOL.

  • kapibara1 08:38 14.junij 2024.

    Dva- tri dni nazaj dobuil položnico za el. Porabil 6 kw več in je same elektrike 19.60e. Plačilo položnice na banki pa je 42€. Kdo mi(nam) požre razliko ??

  • Pišmevuh 07:03 14.junij 2024.

    Prvo moramo poskrbeti za Ukrajino, naša raja pa bo že zategnila pasove. V Jugoslaviji smo bili bolj neodvisni kot sedaj pod Brusljem, ki kima dementnemu predstavniku židov.

  • Naklonsky 06:45 14.junij 2024.

    Slovenija ima najvišjo ceno el. Energije v EU. Svoboda na vseh področjih, razen plačah. Plešite, plešite!

  • Avatar rajko55
    rajko55 08:47 14.junij 2024.

    Ampak res.... a so ti dripci dejansko sposobni speljati kaj do konca?

    • Grof 09:51 14.junij 2024.

      Ti dripci, z Golobom na čelu nam bodo zjebali državo, ni druge variante, Goloba na Dob in postaviti tehnično vlado, do normalizacije stanja v državi, SD pa takoj izstopi iz koalicije nesposobnih, kar se je zareklo sinoči na Tarči Nemcu, ...prikaži več a revež se je že naslednjo minuto lizal nazaj zblojenemu svobodnjaku, povedal je samo tisto, kar mu je naročil Han, potem pa ga je zmanjkalo, tip je samo nesposobna figura, lep, a zabit kot štokrle, ….

  • oneh 10:13 14.junij 2024.

    Če pogledamo tistega z manjšo porabo (200 kWh in močjo 5,57 kW) Poleti bo res plačeval tam 6 € manj kar znese 4*6= 24 €. Novembra in decembra pa bo plačeval 20 € več kar nanese 40 €. Če damo ...prikaži večo na 16 € razlike še 22 % DDV je to tam 20 € več. Veliko boljše je, da ostanejo te "dražje" položnice kot, da se nasede energetski mafiji, katera že ima rezervirane nove jahte in vile ob morju. Četudi imamo svobodo in levaki- a še plešete?

  • kapibara1 08:35 14.junij 2024.

    NI blema za SLO ! Važn in glavn je, da pošiljamo ponovno, najmanj 2.5 milijona € v Palestino, poleg odpisanih padal

  • McBobo 10:34 14.junij 2024.

    Kaj nam bo več denarja od elektrike, saj ga porabljamo samo za neumnosti. Plešimo dalje.

  • Avatar Suli
    Suli 09:36 14.junij 2024.

    Po novem bo ključnih 15 min. ( morebitna prekoračitev določene moči) za višino položnice! Na dan prispetja položnic se bo verjetno povečal tudi obisk urgence.🤔

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:38 14.junij 2024.

    Nafta bi bila lahko 1 euro,pa ne bo,ker je treba plačat večjo ceno za privez barke

  • oneh 10:18 14.junij 2024.

    Če bi imeli energetski mafijci in družbenopolitični delavci namen celovitega informiranja javnosti z dejstvi potem ne bi delali analiz za en najugodnejši mesec, ampak bi naredili primerjavo za celo leto. Le zakaj ne naredijo enake primerjave za npr. mesec januar ...prikaži več in govorijo, koliko nižje bi bile položnice. Mogoče zaradi svobode in levaki- a še plešete?

  • Enzgg4 12:24 14.junij 2024.

    Če odmislimo vse strokovne in "strokovne" argumente glede novega sistema obračunavanja omrežnine, se vsa filozofija zvede na osnovno vprasanje: ali bo država z novim načinom pobrala več ali manj. Samo bedak lahko verjame, da si bo država z novim načinom ...prikaži večm zmanjšala prihodke iz teh virov. Njen argument sicer je, da se bo obremenitev prerazporedila med porabniki. Kdor troši več, bo plačal vec. Ve se, kdo troši več: gospodarstvo. In bodo skočili v luft, da zaradi visokih stroškov štroma niso...

    • Enzgg4 12:27 14.junij 2024.

      ... konkurenčni. Ker imajo oni svojo zbornico in tudi kapitalsko moč, bodo na koncu dosegli, da bo obremenitev padla na pleča gospodinjstev.

    • oneh 12:35 14.junij 2024.

      Zopet se motiš! Zvišali so fiksni del omrežnine. Omrežnino za porabljeno energijo pa so znižali. Torej, tisti kateri ne troši nič ali zelo malo bo plačal več kot prej (revnejši državljani, mali podjetniki...). Tisti kateri pa troši ogromno (bogatuni s ...prikaži več TČ in EV, potratneži v industriji...) pa bodo plačevali manj. Kljub svobodi in levaki- a še plešete.

    • Enzgg4 12:47 14.junij 2024.

      Dokler mislis trositi svoje nebuloze o plesanju, te sploh ne berem. In prosim, da me ne nadleguješ. Modruj po svoje in nehaj smetiti pod mojimi komentarji.

    • oneh 13:37 14.junij 2024.

      Saj me ne rabiš brati. Pišem za druge, da imajo možnost preveriti dejstva, katera levičarji tako radi izkrivljate. Zato pa imamo svobodo in levaki- a še plešete?

    • Enzgg4 13:53 14.junij 2024.

      A s pismen ali naj ti rišem. Piši ti svoje nebuloze, ampak ne pod mojimi komentarji. Pa koji si mi ti kurac, da si domišljaš, kako me imaš previco nadlegovati??? Spizdi, OK?

    • Enzgg4 13:53 14.junij 2024.

      ODJEBI!!

    • oneh 14:51 14.junij 2024.

      Ej, pomirise, pomiri... Jeza škoduje zdravju. Le s kom bom debatiral, če te pobere? Četudi imamo svobodo in levaki- a še plešete (dokler se ne umiriš, raje ne pleši!)?

    • Enzgg4 15:47 14.junij 2024.

      Pa kaj je narobe s tabo??? A si idiot ali ne razumeš slovensko? A ti narišem? ODJEBI in ne svinjaj pod mojimi komentarji!!!

  • bojovi 16:26 14.junij 2024.

    Ožemajo dokler lahko.

  • tlacan 09:27 14.junij 2024.

    Pol leta smo brali kako bodo položnice drastično višje, ko bodo začeli obračunavati po novem. Predvidevam, da so trgovci s sončnimi paneli medijem plačevali za strašit narod saj se jim je prodaja panelov povečala za 400% in več. Zdaj berem, ...prikaži več da bi po novem plačeval manj in kako sem prikrajšan, ker še niso uvedli spremembe. Lahko bi se mediji zmenili kaj bo in naj nehajo z zavajanjem!

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 07:22 14.junij 2024.

    Za Naklonskega in podobne lažnive idiote spodaj objavljam link do uradnih podatkov Eurostata kjer je razvidno, da je slovenska elektrika za gospodinjstva med najcenejšimi v Evropi tudi če upoštevamo kupno moč... https://ec.europa.eu/eurostat/cache/metadata/en/nrg_pc_204_sims.htm

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 07:23 14.junij 2024.

      https://ec.europa.eu/eurostat/data/database

    • oneh 10:04 14.junij 2024.

      Resnica je tisto, kar mi pravijo moji rdeči bogovi. Če številke kažejo drugače je to pač slabo za številke. Imamo pa svobodo in levaki- a še plešete?

    • Ender3 13:00 14.junij 2024.

      oneh👎 tvoj problem je že, da nimaš svobode razmišljanja in, da moraš komentirati tako kot ti je naročeno. Sicer pa še tega ne veš, da večina uživa svobodo in 💃👯

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 06:35 14.junij 2024.

    "Toliko nižje bi lahko bile položnice za elektriko, pa ne bodo"....in potem pišete.. "Zneski na položnicah bodo nižji"....Je kar hudič ko te opozicija plačuje za jamranje v člankih, pa nimaš pravega materiala..Bedniki..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.