Slovenija
2033 ogledov

“Plačo krvavo zaslužim, ne odpovem se niti centu”

Komentarjev 193
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Trala 22:37 14.april 2012.

    Koliko je otrok v razredu, je povsem odvisno od šole. Nekje jih je po 20 ali manj, drugje 25 ali več. Ja, nalogo se popravlja toliko časa - če je učitelj natančen in želi dobiti točne rezultate. Lahko pa ...prikaži več popravi en test v minuti in da tvojemu otroku 1 - ker se pač ni potrudil podrobneje pregledati odgovora in najti znanja. Očitno g. Boštjan ne sestavlja "piflarskih" preizkusov, kjer je en možni odgovor, ki ga učenci v eni besedi zapišejo na črto, ampak se malo bolj potrudi pri vprašanjih, zato pa je take teste tudi težje popravljati in se to počne dlje časa. Ogromna količina počitnic? Takrat imajo dopust, ki ga ti lahko vzameš med letom. Urejajo papirovje za nazaj in za naprej. Pripravljajo nove priprave, da bodo vsaj malo pritegnili apatične učence in jih kaj naučili. Poskusi vzet učni načrt in učbenik in naredi pripravo za 45 minut - takšno, da bo vsaka minuta dobro zapolnjena, bo pravilno strukturirana in bodo vključeni vsi cilji, ki jih je treba doseči, učna snov pa bo

  • Bernie 22:58 14.april 2012.

    Trala, nisem od včeraj. G. Boštjan je lahko res odličen učitelj, vendar to ne spremeni dejstev. Otrok je v povprečju v razredu od 20 do 22. Učitelji učijo otroke veliko število let, zato priprav ne delajo vsak dan, vsak mesec ...prikaži več in vsako leto posebej. Njihov dnevni delovnik je precej krajši kot tistih,. ki delajo v gospodarstvu. Podobno kot učenci imajo krompirjeve, božične, zimske, prvomajske in poletne počitnice, vsega skupaj okrog 3 mesece počitnic. Ljudje v gospodarstvu imajo v povprečju 25 dni dopusta (5 tednov). Poglej, ni primerjave!Glavna poanta pa je v tem, da morajo pač začeti deliti usodo sodržavljanov, ki so zaposleni v gospodarstvu. Upam, da to razumeš.

  • Trala 23:09 14.april 2012.

    Priprave zagotovo obnovijo vsako leto, učni načrti se spreminjajo in je treba zadeve prilagajati, počitnice pa nadomestijo, brez skrbi. Ne ostane jim niti dan preveč. Pa ne le z delom doma, ampak tudi z delom na šoli. Vsi se zagrizejo ...prikaži več v te dni, ko niso na delovnem mestu, pa sploh ne vedo, kako se te dni zapolnjuje. Ker se ne znajo postaviti v kožo drugih in ker ne vedo, kaj so delovne obveze v drugih poklicih. Jaz tudi lahko rečem, da nekdo v pisarni cele dneve le sedi in pije kavo ter tu in tam nekaj natipka na računalnik, ker je to pač tisto, kar jaz vidim. Ampak vem, da počne še marsikaj drugega kot to. Pa naj poudarim, da v mojem komentarju sploh ni bilo govora o plačah, ki jih mediji tako postavljajo v ospredje. Pri plačah mislim, da bi večina popustila. Gre se za razne obveze in normative, ki bi pripeljali do ogromno odpuščanj. Pa tudi starši bi morali še marsikaj plačevati. O tem se pač ne govori, ker če se porine v ospredje plače in proste dni, ljudje grizejo le še to.

  • smito23 23:51 14.april 2012.

    V bistvu je itak vse skupaj vseeno: jasno je, da gre le za janševo gonjo proti vsemu, kar se mu ne uklanja. torej, celotnih 120.000 ali koliko že je javnih delavcev: štrajk do preklica, pa argumenti takšni ali drugačni, naj ...prikaži več si v parih dneh sami izgradijo novo javno upravo z vsemi zdravniki, policisti, učitelji in uradniki, če lahko. Brez ovinkarjenja: čisto izsiljevanje. Če se ne da na pošten in fer način predstaviti argumente, se pač potegnejo sorodne poteze, kot jih vleče vlada.Najbrž ste videli, kako ima janša popedenane na javnem zavodu RTV SLO: ko si na predvečer stavke javnega sektorja zaželi nastopa na televiziji, kjer ga bodo spraševali po vnaprej postavljenih vprašanjih, ga brez težav dobi.Vse je jasno, igra vlade je podla, udarit je potrebno nazaj, ni več časa za vljudnost.

  • Niko_K_ 23:59 14.april 2012.

    "Če vi lahko natolcujete, da so vsi učitelji zaposleni preko vez in poznanstev,potem si bom tudi jaz dovolil in domneval, da obstaja možnost, da ste VI tako nesposobni kot učitelj,da vas nihče noče zaposlit."...kje sem ...prikaži več pa rekel, da nisem učitelj? Jaz sem samo rekel, da delam v gospodarstvu... Mislim strašno izobražen si. Ni čudno, da je šolstvo v takem dreku, če take cvetke učijo tam, kot si ti.

  • bobr 00:01 15.april 2012.

    Kako bi pa ti v šolstvu doličil plan?:)Me prav zanima pa še koga iz vlade tudi.Ker boš prvi, ki boš rešil to dilemo.Res bi rad to izvedel.

  • Niko_K_ 00:03 15.april 2012.

    Spet ga kakaš! S takimi izjavami samo dokazuješ, da ste vi v šolstvu ultra preplačani za to kar delate.

  • Niko_K_ 00:08 15.april 2012.

    V bistvu mi je zelo jasno, kako se tudi plani v šolstvu postavljajo, ampak tudi kak stric Google pa kakšna tuja praksa ti bo pomagala pri tem (če seveda znaš uporabljat računalnik). Pa lahko noč.

  • ak 03:07 15.april 2012.

    preden zlivaš gnoj vsepovprek, se pozanimaj v kakšni situaciji je trenutno Slovenija, in boš opazila, da bi morala biti reforma mnogo ostrejša, če bi hoteli splezati iz te situacije. Na pa saj je itak brezveze dopovedovati prepričanim v svoj prav. ...prikaži več Stavkajte, zrušite reformne ukrepe, zrušite vlado in postavite tja ljudi, ki vam bodo samo kimali. Takrat boste morebiti lažje prenesli dejstvo, da se vam bo plača morala znižati za 50%, da se bo znižala zakonska minimalna plača, ali da se bo DDV zelo dvignil. Nadalje bi potem zelo rad videl kakšnega podjetnika, ki bi zašel v to državo, in zaradi visokih davkov delal praktično zastonj... aja, no, pol si pa sposodimo denar in zaženimo z njim gospodarstvo. Seveda, kdo naj nam ga posodi? Kitajska? Rusija? ZDA? Nemčija? Oni ga raje posodijo državam, ki so fleksibilne in imajo zato tudi potencial v sebi, da se iz krize izkopljejo. Nas ne bodo tako reševali kot Grkov. Grki imajo srečo, ker so zapufani pri nemških bankah, in če to ne bi bili, bi dan

  • Popaj 10:58 15.april 2012.

    Pred dvajsetimi leti so vam ukradli državo, vam oprali možgane, vas spustili na raven sužnjev in vi jim še danes verjamete, da vas bodo popeljali v svetlo prihodnost. Blagor ubogim na duhu, ker njihovo je nebeško kraljestvo!

  • Sašo Ilić 11:05 15.april 2012.

    Kot, da vas je kdaj učil. Vidi pa se, da delate v gospodarstvu. Vaša mati je delala v Jugoslaviji. Kjer se starši delali na izmene, tako da je bil vedno eden od staršev doma. Čeprav dvomim, da imate kaj pojma ...prikaži več o tem, ker se vam vidi, da si zamudil otroštvo. Star sem 18, mislim, da se doživel dovolj, da vam posolim pamet, ker nima okusa...Sploh pa profesor ne govori samo o profesorjih, ampak na splošno o vseh in vsem želi dobro. Preberite si še enkrat ampak tokrat še razmišljajte. Ne berite to, kot eden od člankov iz žuranala, ob sedmi uri zjutraj, ko pijete kavo.

  • Sašo Ilić 11:10 15.april 2012.

    Čista resnica. (:

  • se_eden 11:12 15.april 2012.

    jaz se popolnoma strinjam s predimenzioniranostjo državne uprave in na to opozarjam že od nekdaj. sploh me moti zavajajoči nevladni sektor. je pa res, da ogromno teh parainstitucij predpisujejo razni zakoni ali pa kar EU...

  • dolenc 11:34 15.april 2012.

    imamo že dva psihopata Daj mi ime ali priimek pa bom vedel kdo si. Je mekana ali tvrda kljukica na Č oz. Ć.

  • Avatar atojeto
    atojeto 11:46 15.april 2012.

    No tudi program ni zagotovilo. Predvsem poštenje, ki bi ga morali uzakoniti. Lažnivci, kradljivci tudi če so kradli samo pri potnih stroških) različni obsojenci, nimajo kaj iskati v politiki in na direktorskih mestih. Sicer pa sem že vse povedal z ...prikaži več "Idioti, ovce, hlapci slovenceljski."

  • Bernie 11:58 15.april 2012.

    Trala, zdaj sem pa že skoraj prepričan, da si učitelj. Šolski programi se ne spreminjajo vsako leto. Pa tudi počitnic kot praviš ne nadomeščajo. Kdaj le? Med šolskim letom, ko delajo po 4 - 5 ur? Dejstvo je, da je ...prikaži več javna uprava, kamor spadajo tudi šolniki predraga. Računica je enostavna. Ali jih odpustijo 30% in ne znižujejo plač ali pa jim znižajo plače in jih gre manj na cesto. To je pa ja enostavno za razumet. Ljudje iz gospodarstva pač to razumejo. Kar pa se tiče nedela po pisarnah v gospodarstvu ti lahko rečem, da si htro na cesti. Vsak mesec se gleda, kdo je višek, še posebej iz aministracije. Če ne prineseš firmi vsaj dvakratnik plače, letiš.

  • Niko_K_ 12:16 15.april 2012.

    Mene je učil biologijo g. Dragan Bosnič. Upam si trditi, da en najboljših srednješolskih učiteljev v Sloveniji. Trenutno je sicer poslanec PS, kar - ampak to je čisto moja osebna stvar - sam sicer ne podpiram, je pa bil čudovit ...prikaži več učitelj in nas je naučil dosti tudi za življenje. Stvar je nekje drugje. Kaj ljudi moti? Marsikaterega delavca v gospodarstvu (in delavci v gospodarstvu so vsi tisti, ki ustvarjajo gospodarsko rast, pa naj si bo to za tekočim trakom, z vožnjo tovornjaka, načrtovanjem stvari itd itd...) NOBEN ni vprašal, če si ZASLUŽI VSAK CENT. Vzeli so denar in rekli, če ne boš tiho, te bomo odpustili ali pa.. Če ne bomo tega storili, bo pač firma propadla. V primeru učitelja je tak delodajalec DRŽAVA. In zdaj je pač vik in krik, če se bo jim znižala plača, ki si je "zaslužijo vsak cent".

  • Amelia7 12:21 15.april 2012.

    Zdaj imam pa jaz tega dost...naj bo že enkrat to, tako kot je treba za vse Nike K-je in podobne. Meni osebno dol visi, če nam učiteljem zbijejo tudi po 300 evrov plače. Sama imam začetniško plačo jurja in sem ...prikaži več stara 30 let in sem zaposlena v šoli za določen čas. Moti me le zvišanje normativov in več učencev razredu, ker s temi spremembami bomo delo izgubili tisti učitelji, ki smo zaposleni za DOLOČEN ČAS, pa delamo raje kot kakšni, ki si riti grejejo. Kar se tiče pa počitnic in dopusta. Sama imam 25 dni dopusta. V letošnjem letu sem morala pridelati še 33 dni dodatnega dela. Temu se na šoli reče doprinos! Te ure sem pridobila z nadomeščanji, spremstvi, dodatnimi dejavnostmi, interesnimi dejavnostmi...itd in niti dneva v šoli v naravi, kar pomeni, da mi za teh 33 dni niso dali niti ene dnevnice in ene kilometrine več kot mi pripada po "normalnem delu". V šoli sem bila tako tudi po 12 ur na dan, poleg tega, da sem še doma delala priprave in dodatno sranje (pa oprostite izjavi). Tako, da š

  • Niko_K_ 12:26 15.april 2012.

    Pa kaj ti misliš, da jaz ne vem, kaj se dela v šolstvu, da se zaposluje za 10 mesecev, odpušča pa čez počitnice? + Si preverila, koliko učiteljev je na borzi trenutno? Od mojih sošolcev s faxa, pa smo ...prikaži več vsi profesorji, 2 delata kot učitelja, vsi ostali so od hišnikov, čistilk, varnostnikov itd...p.s.: Jaz že 2,5 leti NISEM bil na dopustu, ker pač stvari je potrebno narediti, pa noben ne vpraša, če maš dopust ali ne.

  • Avatar atojeto
    atojeto 12:33 15.april 2012.

    Strinjam se, da naj dobri ostanejo, ampak sta pri nas ritoliznoštvo in samohvala bolj cenjana od sposobnosti. Drugače si pa očitno ovca pokorna, zato bi jaz tebi dal 300€ plače. Še prijateljski nasvet. Postavi se zase in postavi ceno svojega ...prikaži veča dela. Če se boš tako malo cenila, te tudi drugi ne bomo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.