Kritike zavrača. “Zelenjavo odkupujemo od kmetov, meso pa je slovensko,” zagotavlja direktor Istranove Flavio Grižon in zavrača kritike o nabavi v trgovini. Glede jadranskega izvora morskih dobrot pa priznava, da je redkost.
Padna. “Dva tedna po izbruhu afere smo imeli odličen obisk. Prišlo je veliko radovednežev,” je povedal Flavio Grižon, direktor gostilne in oljarne Istranova.
Partner v lastništvu je tudi Zoran Thaler, nekdanji evropski poslanec, ki je moral odstopiti zaradi korupcijske afere. Thaler se je namreč ujel v past, ki mu jo je nastavil časopis Sunday Times.
V zameno za svoj glas v Evropskem parlamentu naj bi bil pripravljen sprejeti podkupnino in pridobiti investitorja za Istranovo. Pozneje je sicer dejal, da je šlo le za “igro”, sodni postopki proti njemu pa še niso končani.
Flavio Grižon, direktor gostilne in oljarne IstranovaDva tedna po izbruhu afere smo imeli odličen obisk. Prišlo je veliko radovednežev.
Gradijo si ime
Grižon meni, da ni pošteno, da bi senca afere padla tudi na deset zaposlenih v Istranovi. Ekipa se trudi, da bi si ustvarila dobro ime med gosti.
Thaler, ki je skupaj z njim idejni oče projekta, je seveda vpet v njihovo delo, a je po Grižonovih besedah to povsem druga zgodba.
“Z obiskom smo zadovoljni, upoštevati pa je treba, da smo še relativno novi in da se pozna tudi gospodarska kriza,” je razložil. Ta jih je, podobno kot druge gostince, prisilila v “prilagoditev” cen.
Dogodkov manj
Istranova se je promovirala tudi prek nekaterih dogodkov, kot sta denimo 95 let Borisa Pahorja ali Medana po Medani. Grižon za letošnjo poletno sezono še ne more napovedati večjih prireditev, dodal pa je, da te žal večkrat niso ekonomsko upravičene.