Bojana Beović, vodja vladne skupine za boj proti covid-19, je bila gostja oddaje Intervju na TV Slovenija, ki ga je vodil Jože Možina. Strokovnjakinja s tridesetletnimi izkušnjami na področju raziskave nalezljivih bolezni je povedala, da je glede nadaljnjega razvoja števila okužb pri nas tako kot ostali ljudje iz stroke zelo zaskrbljena. Hkrati je priznala, da jo je silovitost zdajšnjega vala tako kot praktično celotno Evropo presenetila.
Gostja je poudarila, da se verjetno rdeči fazi ukrepov, ki vključujejo tudi vnovično razglasitev epidemije, ne bomo mogli izogniti, pa še takrat bo učinkovitost po sprejemu ukrepov vidna šele po 10 do 14 dneh. Po njenih besedah je nujno, da skušamo krivuljo novih okužb vsaj sploščiti, če ne že obrniti navzdol. V primeru ravne krivulje bi namreč zdravstveni sistem in še posebej njegovo osebje, še zmogla procesirati predvideno število bolnikov, v nasprotnem pa ne več.
Opozorila je, da je bolj kot v materialnem smislu težava vzdržnosti sistema v zadostnem številu zdravniškega kadra, ter navedla, da povprečni bolnik s covid-19 na intenzivni negi proračun bremeni med 50 in 60 tisoč evri.
O zaupanju v projektanta s kratkim tečajem statike
Spoštovanje zaščitnih ukrepov je skupaj s siceršnjo skrbjo za zdrav življenjski slog po njenih besedah bistveni del boja proti virusu, še posebej v zdajšnjih okoliščinah, ko je okužen že praktično vsak dvestoti državljan. Opozorila je, da je posameznik kužen že nekaj dni preden se pojavijo simptomi bolezni, zato je bistvenega pomena, da s pomočjo mask, distance in higiene omejimo prenos virusa z na videz zdrave osebe na okolico.
Strokovnjakinja s 30 letnimi izkušnjami v stroki je poudarila, da zagovarja demokratična načela in dopušča različna mnenja, a da mora biti vsakemu posamezniku - nestrokovnjaku, ki izraža odklonilno mnenje do svaril zdravnikov, jasna tudi odgovornost, kaj bo s tem povzročil. "Bi vi želeli živeti v stolpnici, ki jo je projektiral nekdo, ki je imel kratek tečaj statike? Verjetno ne.", je bila slikovita glede vtikanja posameznih medijskih vplivnežev v delo stroke, za katero pa priznava, da ni absolutna in da je podvržena stalnim spremembam.
Beovićeva, ki si je v rosnih letih želela postati šivilja, nato pa v poklicu zdravnika našla odgovor na številna svoja zanimanja, je odgovarjala tudi na mestoma provokativna vprašanja o kolesarjih - protestnikih in nasprotnikih aplikacije #OstaniZdrav. Poudarila je, da vsako druženje večje mase ljudi pomeni tveganje za razširitev okužbe, medtem ko ne razume, zakaj glede varovanja zasebnosti bolj zaupamo multinacionalkam, ki nas na podlagi stalnega spremljanja lokacije naših telefonov bombardirajo z oglasi, kot pa državi, ki želi z aplikacijo omejiti virus.
mujica in podobni Bumbarji vseh Bumbarjev: Ne pametujte!!!! Če vas slučajno zajaha korona virus, vam ne bo do Bedastočenja!!!!
Totalno zrežiran intervju, ki bi bolj pasal na noro24tv!
Možina je tak psiho in totalitarc, da celo absulotista vseh absulotistov, Janšo, spravlja v zadrego, ko mu lezo v zadnjo luknjo med intervjujem.