Slovenija
16 ogledov

Civilne iniciative tožijo

Boris Šuštar je z okoljevarstvenimi problemi seznanil tudi Evropsko komisijo. (F Žurnal24 main
Sanacija. Ekološki problemi Celjske kotline so pereči, ukrepi pa za CI prepočasni.
Po pomoč drugam

Ne ukrepajo. "Inšpekcijske službe in državni organi proti storilcem ne ukrepajo," opozarja Šuštar. Po pomoč so se obrnili na komisariat za okolje Evropske komisije.

"Delegacijo generalnega direktorata za okolje z Juliem Garcio Burguesom na čelu smo seznanili z vsemi okoljevarstvenimi problemi, s katerimi se spopadamo v Celjski kotlini, z zdravstveno ogroženostjo prebivalcev ter nedopustnim aktualnim onesnaževanjem," pravi Boris Šuštar, koordinator Civilnih iniciativ (CI) Celja.

Tudi o zastrupljeni zemlji
Kot poudarja Šuštar, jim bodo posredovali tudi pritožbo prebivalcev, ki so neposredno ogroženi zaradi črne deponije v Bukovžlaku. "Seznanili smo jih prav tako z odvozom zastrupljene zemlje iz Celja v Maribor," pove in doda, da je direktorat za okolje proti Sloveniji sprožil tudi sodni postopek v zvezi z nespoštovanjem uredbe o ravnanju z odpadki na deponijah Cinkarne Celje.

V cinkarni odgovarjajo, da je omenjeno uredbo v našo zakonodajo preneslo ministrstvo za okolje in prostor, oni pa so jo dolžni spoštovati. "Na osnovi opravljenih monitoringov in poročil inšpekcijskih ogledov menim, da to tudi počnemo, spoštujemo zakonodajo in uporabljamo postopke, skladne z najboljšo razpoložljivo tehniko," se je na očitke odzvala Nikolaja Podgoršek Selič, tehnična direktorica cinkarne.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.