Prošnje, ki jih običajno zasledimo v elektronskih pismih, so včeraj v Škofji Loki dobile verzijo v živo. Policija je bila namreč obveščena, da je neznanec v Škofji Loki prosil občanko za pet tisoč evrov gotovine in ji zagotavljal, da bo denar vrnil, ko bo razdeljena dediščina, do katere je
upravičen zaradi smrti sorodnika.
Denarja mu ni posodila, policisti pa so ugotovili, da je bil temnopolt neznanec oblečen v rumena oblačila. Govoril je angleško, pri sebi pa je imel starejši kovček.
Ko je dobrota sirota
Na PU Kranj opozarjajo, da je namen takih prošenj največkrat goljufija oziroma kraja.
"Lahko pa storilci v takšnih primerih dobroto ljudi izkoristijo tudi za izvrševanje drugih
kaznivih dejanj, na primer za tatvine, ko jih ljudje povabijo v svoje stanovanje, da bi se z njim pogovarjali o težavah in prošnji za pomoči oziroma sodelovanje. Storilci tudi takrat lahko izkoristijo nepozornost oškodovancev in izvršijo tatvino. Zato naj se ljudje zavedajo, da dobro
dejanje ni vedno poplačano s hvaležnostjo, in tudi zato naj takšnim prošnjam ne ugodijo, ljudi, ki jih ne poznajo, pa naj ne spuščajo v stanovanja," so še zapisali na PU Kranj.
Obvezno je potrebno uvesti davek na neumnost. Presežek v proračunu zagotovljen!
Pred tisoči let smo se pobrali iz Afrike ravno zato, da se rešimo teh lenuhov. Zdaj pa plazijo za nami in še tu zgago delajo in živijo na naš račun. Plevel.