Po socialnih omrežjih se je danes hitro razširila novica, da je na območju železniške postaje v Ljubljani zagorelo.
"Danes, nekaj čez 15. uro, smo bili obveščeni o požaru na gradbišču na območju centra Ljubljane. Na kraju so posredovali gasilci, ki so požar uspešno pogasili, ter policisti, ki zbirajo prva obvestila in opravljajo ogled kraja dogodka," so za Žurnal24.si komentirali na Policijski upravi Ljubljana.
Dodajajo, da v požaru ni bil nihče telesno poškodovan, po do sedaj znanih podatkih je nastala materialna škoda v višini okoli 400 evrov: "Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno državno tožilstvo."
Opozorila na izjemno visoko verjetnost za nastanek in širjenje požarov
Na Agenciji Republike Slovenije za okolje (Arso) medtem na svoji spletni strani opozarjajo na izjemno visoko verjetnost za nastanek in širjenje požarov v naravnem okolju. Zadnji podatki kažejo, da se večina slovenskih regij sooča s četrto oziroma peto stopnjo ogroženosti.
Po uradnih meteoroloških podatkih in izračunih indeksa požarne ogroženosti, ki upoštevajo trenutne vremenske razmere in razvojno stopnjo vegetacije, je stanje najbolj kritično v sedmih regijah, kjer je razglašena rdeča in peta stopnja ogroženosti.
Večina Slovenije v zelo nevarnem ali nevarnem območju
Najvišje vrednosti številčnega indeksa so zabeležene v Spodnjem Posavju, kjer indeks dosega vrednost 273, na Goriškem z indeksom 258 ter v Savinjski regiji z vrednostjo 249. Zelo velika nevarnost velja tudi za Belo krajino (209), Pomurje (200), Kočevsko (183) in Koroško (174) regijo.
Oranžna četrta stopnja ogroženosti velja za Podravje (162), Dolenjsko (152), Postojno (138), Brkine (132), Ljubljano z okolico (122), Zgornjesavsko (91) in Gorenjsko (88). Na teh območjih so sušne razmere in visoke temperature ustvarile okolje, v katerem lahko že najmanjša nepazljivost ali odvržen cigaretni ogredek zanetita obsežen požar.
Ocena in podatki, ki jih objavlja Arso, so sicer informativne narave. Uradno razglašanje požarne ogroženosti naravnega okolja, ki s seboj prinaša tudi pravne posledice, prepovedi kurjenja ter izvajanja določenih opravil, je namreč v pristojnosti Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje ter posameznih občin.
O požaru ob železniški postaji so se razpisali tudi na Redditu, kjer so objavili spodnje posnetke
Comment
by u/International-Cow361 from discussion
in Slovenia
Železniška postaja gori?
by u/International-Cow361 in Slovenia