Kmetijsko ministrstvo bo predlagalo vladi, da se po šestih mesecih uvajanja davčnih blagajn tudi pri nas sledi sistemu, ki ga je uveljavila sosednja Avstrija. "Želimo, da se postavi razumna meja za davčne blagajne pri 7500 evrih prihodkov na leto," je po navedbah STA dejal Židan. Do te meje naj bi zavezanci plačevali pavšalni davek.
Odmerjanje davka s pavšalom
Skupno pobudo za spremembo zakona o davčnem potrjevanju računov je predstavilo tudi več organizacij, ki želijo izvzeti društva z manj kot 10.000 evri letnega prihodka ter planinske koče, kjer je slab mobilni signal ali ga sploh ni.
Navedli so nekaj primerov, med katerimi je Švedska, kjer uporaba davčnih blagajn ni potrebna pri zavezancih z letnim gotovinskim prometom pod 18.600 evrov in tudi ne pri večjih podjetjih, za katere je davčna uprava ugotovila, da imajo dovolj dober sistem notranjih kontrol.
Na Hrvaškem meja pri 19.700 evrih
Na Hrvaškem k uporabi davčnih blagajn niso zavezane osebe, ki se jim davek na dohodek odmerja pavšalno. To so fizične osebe, ki samostojno opravljajo obrtniško dejavnost in imajo letne prihodke do 19.700 evrov ali ki samostojno opravljajo dejavnost poljedelstva in gozdarstva in imajo letne prihodke do 10.500 evrov, in ki hkrati niso zavezanci za DDV.
Na Madžarskem lahko zavezanci, kjer ni dostopa do interneta, vseeno uporabljajo elektronsko blagajno, a morajo v roku enega meseca podatke poslati davčni upravi.
dezurni@zurnal24.si
ma kakšen učinek, ne sanjaj, zaradi prekomplicirane in zbirokratizirane države bo marsikdo opustil dejavnost, v parlamentu bodo pa med ko vsak da odteka denar na eksotične otoke, sanjali kako to ustaviti
če bo preveč izjem pol učinka tak ne bo....
OJOJOJ ! Potem pa bo potreben "šnelkurs" za potrošnike ,da bomo vedeli kdaj jemati račune in kdaj ne !