Približno 20 odstotkov delovno aktivnih prebivalcev oziroma več kot 158 tisoč ljudi je v Sloveniji zaposlenih v javnem sektorju. Točno število sicer ni znano, saj število oseb zaposlenih v javni upravi izračunajo na podlagi števila opravljenih delovnih ur - v to pa niso všteti tisti zaposleni na dolgotrajnem bolniškem dopustu in porodniški.
Število zaposlenih v javnem sektorju se povečuje
Jasno pa je, da se število zaposlenih ni povečalo v državni upravi, kjer je letos opazen trend manjšega upadanja zaposlenih, vseh skupaj pa je bilo v upravi zaposlenih 30.835 ljudi.
Večje plače v primerjavi z zasebnim sektorjem
Tudi odstotek zaposlenih, ki prejema minimalno plačo, je v javnem sektorju bistveno nižji kot v zasebnem, in sicer pet odstotkov vseh zaposlenih v javnem sektorju je avgusta prejelo minimalno plačo, med tem ko je ta odstotek v zasebne sektorju še enkrat višji.
Nam so res potrebne JU službe kot je zavod za zaposlovanje itak ne delajo nič samo denar vlečejo.Ne rabimo v občinskih stavbah 40%-80% lenobnih občinarjev ki praktično ne delajo nič.Eko tu je denar prišparan.Ne pa krčit Policijo,gasilce,… ...prikaži več medicince in ostale službe katere so POTREBNE prebivalstvu
100 jih je zelje, 5 jih je meso, v povprečju torej jemo segedin
Si sam povedal, kaj si dobil od države - zdravstvo in šolanje. Tudi ljudje, ki delajo v zdravstvu in šolstvu ne pričakujejo nič drugega kot ti, razen poštenega plačila za svoje delo. Nehajmo metat ves javni sektor v isti koš.… ...prikaži več V javnem sektorju imamo storitvene dejavnosti in birokratske dejavnosti. Lahko pa uvedemo tudi ameriški način, kjer si bo šolanje in zdravstvo vsak plačeval sam in bo trićetrt slovencev brez zob in izobrazbe.