Praksa. Primer bančnega produkta, tako imenovanega strukturiranega depozita, ki dejansko sploh ni bančni depozit v pravem, izvornem pomenu besede, poraja dilemo, kje lahko človek sploh dobi pošten in strokoven nasvet, kako plemenititi svoje prihranke.
Nekateri jih namreč tudi v teh težkih časih imajo, in to ne malo; nedavno smo pisali, da ima v slovenskih bankah skoraj 60.000 ljudi več kot 25.000 evrov prihrankov. Ob aktualnem padanju obrestnih mer za varčevanje ti zagotovo iščejo nove, donosnejše možnosti naložb. A zlajnano pravilo pravi: obljubljeni večji donos pomeni hkrati večje tveganje, da tega velikega donosa na koncu ne bo. Dejstvo je tudi, da prav nihče ne more za nekaj let vnaprej z gotovostjo napovedati, kako se bodo gibali borzni indeksi ali obrestne mere. In to je vsa poanta zgodbe. Banka seveda ni socialna ustanova, a na njeno poštenost do strank bi vseeno veljalo računati; konec koncev jo ljudje dojemajo kot konservativno ustanovo in za njeno ponudbo se praviloma odločajo tisti, ki nočejo tvegati.
KAJ JE PROBLEM TAJKUNOM POBRATI DENAR ??? TUDI ČE JE V TUJINI
SMO SI SAMI KRIVI ,KER NE VRŽEMO TE VLADE. NA POLITIČNO PRIZORIŠČE BI MORALI PRITI LJUDJE KI IMAJO 40 LET OZIROMA 45. TUDI POLITIČNE STRANKE BI MORALE V SVOJE STATUTE NAPISATI DA SO V ORGANIH STRANKE SAMO LJUDJE DO 45… ...prikaži več LETA STAROSTI. VSI OSTALI SO LAHKO SAMO ČLANI.
RES JE NATEGNEJO NAS V NEPRAVNI DRŽAVI SLOVENIJI