Konkretnih rešitev niso sprejeli, se pa načeloma strinjajo, da bi se politične stranke morale pri imenovanju nadzornikov popolnoma umakniti. Omenjajo tudi možnost veta ali soglasja resornega ministra.
Kot je po današnjem sestanku koalicije pojasnil predsednik SD Igor Lukšič, se pogovarjajo predvsem o tem, kako bi bili postopki pri imenovanjih v državnih podjetjih strokovni, vlada pa da bi dobila "neko možnost" preprečitve slabih odločitev ali hitrejšega odziva na "kaj takega, kot se je zgodilo v Luki Koper".
Po Lukšičevem mnenju bi bila ena od možnosti ta, da bi si vlada formalno pridržala pravico soglasja, druga možnost pa bi bila izboljšanje politične kulture. Ob tem je dejal, da bi marsikaj lahko rešila možnost veta resornega ministra pri imenovanju nadzornikov, ko bi bilo denimo očitno, da je "cel mehanizem zatajil".
"Nihče nima pravice kadrovati v našem imenu"
Prvak DL Gregor Virant pa je poudaril, da se morajo politične stranke, interesne skupine, lobiji in podobno popolnoma umakniti iz kadrovanja v državnih podjetjih, uprava Slovenske odškodninske družbe (Sod) pa mora prevzeti polno odgovornost. "Predsedniki strank moramo dati jasno sporočilo, da nihče nima pravice kadrovati v našem imenu," je dodal.
Tudi predsednik DeSUS Karl Erjavec je kot eno od možnih rešitev omenil "sodelovanje resornega ministra" pri postopkih imenovanja nadzornikov v državnih podjetjih, a kot pravi, je to še stvar dogovora.
Kako morejo biti taki noji ?!! V firmah v večinski državni lasti po preprosti kmečki logiki ne more bit nepolitično kadrovanje. Po celem svetu je to tako. Besedna zveza za "korporativno upravljanje" je samo ena floskula, ki zamegljuje besedo "politično… ...prikaži večno kadrovanje". Logično je, da ima lastnik firme pri kadrovanju zadnjo besedo. To potem lahko pomeni, da jaz kot lastnik firme ne bi smel zaposlit v svojo firmo svojega nesposobnega sina. Bedarija. Edina rešitev je, da se država čimbolj umakne iz lastništva gospodarstva.
Financializacija ali kako Wall Street ubija Main Street 3. delPri vsem tem je pomembno vedeti, da imajo vlade in njihove institucije v rokah na voljo vsa orodja, da tudi danes oblikujejo sistem, v katerem bo kapital služil realnemu sektorju… ...prikaži več (in ne obratno), vključno z ustanavljanjemjavnihbank. Vendar – jim …http://za-misli.si/kolumne/ales-praprotnik/1152-financializacija-ali-kako-wall-street-ubija-main-street-3-del-financializacija-ali-kako-wall-street-ubija-main-street-3-del
Kdo se boji čiščenja v luki???