Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Oglasil se je Janša: Pričakoval sem, da bo Pirc Musar ...

urška bačovnik janša, janez janša Flickr/Vlada RS
Potem ko je bila predsednica države Nataša Pirc Musar na državni proslavi deležna žvižgov, se je oglasil premier Janez Janša.

Premier Janez Janša se je danes udeležil slovesnosti ob dnevu državnosti na Polževem. Ob robu prireditve pa je za Planet TV komentiral dogajanje na državni proslavi na predvečer praznika. Kot je dejal, je pričakoval, da bo predsednica republike Nataša Pirc Musar v svojem govoru kritična. "In nimam nobenih problemov s tem, ima pač svoje poglede, kako stvari urejati. Jaz mislim, da so v določeni meri napačni," je dejal.

Na vprašanja o žvižgih iz dela publike med govorom predsednice pa je dejal, da "sam na državni proslavi v počastitev dneva slovenske državnosti ne bi žvižgal in protestiral, verjamem pa, da je mnoge zmotila ta uporaba dvojnih vatlov". Kot namreč pravi, tudi njega moti, "da neka kritika vzplamti samo takrat, kadar je recimo desnosredinska vlada, kadar je leva vlada, takrat smo pa tiho".

Glede same proslave pa je dejal, da je bilo to "največ, kar se je dalo narediti" v tem času. Kritičen pa je bil do postavljenih ograj. "Tisti, ki je včeraj postavil te ograje, je naredil veliko napako in mislim, da se to nikoli več ne sme ponoviti," je dejal. Tokrat sicer ni bilo prvič, da je bilo prizorišče proslave ob dnevu državnosti ograjeno. Polemike in kritike so sprožale že leta 2020, ko je proslava sicer potekala na Kongresnem trgu.

Glede zapleta s praporščaki, ki so ga nato sicer rešili, pa je Janša dejal, da bo "za v prihodnje najbrž to treba urediti z nekimi pravili".

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 9
  • eeee 20:42 25.junij 2026.

    Zdaj je jasno, zakaj je hotel tudi on tam otresati gobec. Bolnik je državno proslavo #1 izrabil za pritlehno politiziranje kot da otresa gobec na partijskem zletu v Lepeni. Res, poden, da ni večjega. Se enkrat, hvala, ptič. To, da ...prikaži več bomo zdaj 4 leta gledali in poslusali tega bolnika, je v prvi vrsti zasluga tebe in tvoje kamarile v prejsnji vladi. Volivce ste nas imeli za idiote in pričakovali, da si lahko privoščite kar koli, ker vas bomo itak v strahu pred jajotom podprli ne glede na vse. Pa ste

  • sandi76 20:39 25.junij 2026.

    Sramota, puklasti govori o povezovanju , nato pa pol ure reklamira svoje delo, ki ga je popolnoma zamočil. Njegovi pa po nareku žvižgajo, kot to znajo počet opranci !

  • Jernej65 20:14 25.junij 2026.

    Janez in njegovi vatli. Če bi on uporabljal poštene vatle, bi tudi v svojem govoru omenil zasluge kakšnega človeka iz nasprotne strani pri osamosvojitvi Slovenije. Tako je pa kot vedno zavajal, da je izključno desnica izvedla osamosvojitev. To je daleč ...prikaži več od resnice. Tako je pa kot vedno razdvajal Slovence in vnašal razkol. Govoril o nekem prvem in drugem polčasu, o tistih ki so bili za osamosvojitev in o tistih, ki niso bili in so vladali zadnja leta. Janez utihni in si ne prisvajaj vseh zaslug.