Žrebički še oskrbujejo eno od ran, ker pa je še vroče in ker bosta živali po vrnitvi na prosti paši, so se odločili še nekoliko počakati, je pojasnil Borut Mozetič iz DOPPS.
Policijska preiskava surovega napada na kamarški kobili iz začetka julija, v katerem je zlasti žrebička Cabidoule utrpela hude poškodbe glave, je medtem pred dnevi dobila epilog, ko je policija s pomočjo DNK prišla na sled osumljencu, 28-letnemu domačinu, ki naj bi se v preteklosti zdravil zaradi duševnih težav.
Živali so utrpele trajne poškodbe
Vse od napada sta kobili, ki sta utrpeli več deset vreznih ran, v oskrbi na ljubljanski veterinarski
fakulteti. Že pred tedni je lečeča veterinarka Vesna Kadunc Kos pojasnila, da živali dobro okrevata, vendar bosta čutili posledice napada. Zlasti pri žrebički bodo predvidoma ostale fizične posledice poškodbe glave zaradi deformacij sinusnih kosti, kar se bo predvsem pri obremenitvah kazalo kot oteženo dihanje. Pri obeh živalih pa se lahko pojavijo tudi trajnejše psihične posledice, je tedaj med drugim ocenila Kosova.
Čeprav s kobilama zdaj ni hujšega, pa ena od ran, ki jih je utrpela žrebička, ni še povsem zaraščena in jo še oskrbujejo. Prav zato in ker bosta v Škocjanskem zatoku v režimu proste paše in avgusta še izpostavljeni vročini, so se dogovorili, da še nekoliko počakajo in ju v njuno okolje vrnejo v prvem tednu v septembru, je za STA pojasnil Borut Mozetič iz Društva za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije (DOPPS), ki upravlja z območjem naravnega rezervata.
Žrebička bo sicer na terapiji tudi še nekaj časa po tem, ko se bo vrnila v Škocjanski zatok, določene posledice napada pa bo nosila vse življenje, pravi Mozetič, ki pa dodaja, da so zadovoljni in da "ne potrebujemo dirkalnega konja"