Današnji dan je namenjen medicinskim sestram, ki danes praznujejo svoj dan. Leta 1820 se je namreč rodila britanska humanistka in medicinska sestra Florence Nightingale, pobudnica ozaveščanja o potrebnosti izobraževanja medicinskih sester, ki se je odpovedala bogatemu in udobnemu življenju in se odločila za poklic medicinske sestre. Zaradi svoje odločitve še danes velja za vzor.
V Sloveniji prva sestra leta 1919
Prva medicinska sestra oziroma skrbstvena sestra je bila po podatkih Statističnega urada republike Slovenije (SURS) Angela Boškin, ki se je na Jesenicah zaposlila leta 1919. Avgusta istega leta je pod njenim vodstvom začela delovati prva posvetovalnica za matere in dojenčke v Sloveniji.
Skoraj 17 tisoč medicinskih sester
Ob koncu leta 2010 je po podatkih statističnega urada v Sloveniji opravljalo poklic medicinske sestre oziroma zdravstvenega tehnika več kot 16.900 oseb, med katerimi je bilo okoli 180 medicinskih sester babic. Njihovo število se v zadnjih letih ni bisteveno spremenilo, se je pa povečalo število moških.
Tako je bilo pred 10 leti med kolegicami zaposlenih 7,8 odstotka moških, ob koncu leta 2010 pa 11,7 odstotka moških ali skoraj 2.000 zdravstvenih tehnikov, ugotavlja statistični urad.
zopet poprečje...dejansko pa sestre dobijo..700-800€?'