Pred nekdanjo tovarno Rog, tam kjer so pri vhodi stali varnostniki, so zdaj rogovke in rogovci, ki skušajo preprečiti napovedano rušenje objektov. Za ograjo pa poteka pravi kulturni festival - ROGoviljenje -, ki zajema vse od tečaja slovenščine za tujce, debat, vrste glasbenih koncertov pa do joge na dvorišču. Vse brezplačno in prostovoljno - tudi obvezno kosilo ob 16. uri.
Po napetm začetku tedna, ki se je končal s poškodovanimi med rogovci kot tudi varnostniki, pa tudi uporabniki Roga skušajo umiriti strasti. V izjavi uporabnikov Tovarne Rog so tako zapisali, da je "tako MOL-u kot nam po dogodkih ponedeljkovega jutra v skupnem interesu, da situacijo umirimo". A ob tem dodajajo, da v nasprotju z občino sami situacijo popolnoma obvladujejo.
Ljubljanskemu županu Zoranu Jankoviću pa sporočajo, da je "občina je bila tista, ki je sprovocirala zaostritev, ko je nad njih poslala plačane nasilneže", ki zdaj niso več dobrodošli na območju Roga. Prostor nadzorujejo sami. "Nasilja nad nami ne bo zganjal nihče in upamo, da je to gospodu Jankoviću jasno."
Želijo si dialog, a na rušenje ne bodo pristali
Z občino pa si uporabniki Roga želijo dialog, a šele, ko bo MOL priznala svojega sogovornika, ki se identificira kot Skupščina uporabnikov avtonomne Tovarne Rog. "Ta sogovornik je edini realen sogovornik, saj de facto nadzoruje avtonomno območje Tovarne Rog in ima tudi moč, da nastalo zaostreno situacijo v hipu normalizira," izpostavljajo in dodajajo, da zahtevaj, da občina odstopi od načrtov rušenja in od projekta Center Rog.
Kot prvi korak k sodelovanju pa vidijo ekološko sanacijo dela stavbe. Občini pa svetujejo, da naj se raje osredotočijo na vzpostavljanje vsebin v nekdanjih skvotih, kot je Cukrarna, ki so jo izpraznili že pred skoraj dvema desetletjema, pa je še vedno prazna in v kritičnem stanju.
točno tako kr ena, zadela si bistvo
OPA !mi smo dali za ta tabernakelj 9o mio € (!!!!), najmoneydžer pa je to prodal prijatelju za cca 15 mio € !razlika gre njima.
Končno ti jo je uspelo najti!