Podobno kot včeraj in pretekle dni se sinoptična situacija nad našimi kraji bistveno ni spremenila, pišejo vremenoslovci portala Neurje.si. "Slovenija se še naprej nahaja v zelo topli in vlažni zračni masi, severno od Alp pa vztraja oslabljena vremenska fronta, ki skupaj z dnevnimi segrevanjem ozračja ustvarja ugodne pogoje za nastanek neviht," pojasnjujejo.
Spremljajte tudi radarsko sliko padavin.
Predvsem v popoldanskih urah lahko po vsej Sloveniji pričakujemo razvoj ploh in neviht, ki bodo po njihovih besedah sprva nastajale nad hribovitimi predeli, nato pa se bodo širile tudi nad nižine. "Lokalno lahko nastanejo močnejše nevihte, ki jih bodo spremljali intenzivni nalivi, zelo pogosti udari strel, močni sunki vetra in manjša toča. Zaradi obilice razpoložljive energije (MLCAPE med 1600-2500 J/kg) v ozračju ni izključeno, da se posamezne nevihte razvijejo tudi v krajevna neurja (še posebej v Podravju ali na Štajerskem)," so zapisali.
Iz Avstrije se je proti severovzhodu pomikal pas dveh nevihtnih celic, med katerima so tudi močnejša jedra. Nevihta je že dosegla Slovenijo. "V ozračju je na voljo ogromno konvektivne energije, zato se bosta nevihti na svoji poti zelo verjetno še krepili. Lokalno so možni močni nalivi, pogosti udari strel, sunki vetra in tudi toča," pojasnjujejo na portalu Neurje.si.
Na spodnjem posnetku lahko vidite, kako je na Ptuju padala manjša toča.
Bralec nam je poslal tudi spodnjo fotografijo, ki jo je posnel v bližini Rogaške Slatine.
Arso pa je medtem zaradi visokih temperatur za del Slovenije prižgal oranžno opozorilo.