Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Zanemarjena postaja

Avtobusna postaja Maribor trenutno ni najlepše ogledalo našega mesta, česar se v Žurnal24 main
Nedelujoče tekoče stopnice in uničeni prazni lokali v podhodu.

 

Res tarča vandalov?

Tekoče stopnice. Te so že dlje v okvari, ustavljene naj bi bile zaradi vandalizma. “Vsekakor gre za enega od prioritetnih in finančno zahtevnejših ciljev investicijskega vzdrževanja,” pravi Čebohin.

Na glavni avtobusni postaji v Mariboru, skozi katero se vsak dan sprehodi slabih deset tisoč ljudi, že dlje ne delujejo tekoče stopnice, v podhodu pa samevajo prazni in uničeni lokali, kar v Veolii sicer zanikajo. “Trenutno v podhodu ni nobene razbite izložbe, so pa številni lokali prazni, a je dejavnost v njih odvisna od lastnikov in najemnikov lokalov,” pravi Dean Čebohin, vodja operative v Veolii Transport Štajerska, ki upravlja postajo.

Sredstva so omejena
Za stvari, ki bi lahko dajale vtis zanemarjenosti, kot so koši za smeti, čistoča steklenih površin in delovanje javne

 | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

razsvetljave, je poskrbljeno na dnevni ravni. Zavedamo pa se, da vse stvari niso v stanju, v kakršnem bi morale biti, a so sredstva za investicije in vzdrževanje omejena,” pojasnjuje Čebohin. V Veolii priznavajo tudi, da se na klopeh zadržujejo brezdomci. “Avtobusna postaja je javna površina in nimamo pooblastil, da bi jim lahko prepovedali zadrževanje na klopeh,” razlaga Čebohin, a dodaja, da so vsak dan na obhodu policijske patrulje, ki vzdržujejo javni red in mir.

 

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.