Tekmovalni sistem regate bo kot običajno sestavljen iz predtekmovanj in finalnih dvobojev. V predtekmovanjih se vse posadke pomerijo v medsebojnih dvobojih na 300 m dolgi progi. Skupine in oznaka proge bodo določene z žrebom. Najhitrejša četverica iz predtekmovanj se v finalu pomeri v tekmi za prvo in tretje mesto.
Predtekmovanja osmercev bodo potekala v tekmi na čas na progi, dolgi okoli 1500 m. Čolni bodo startali z letečim startom, eden za drugim, v razmiku 30 sekund. Med veslanjem se mora počasnejši čoln umakniti hitrejšemu. Cilj predtekme bo na običajnem mestu ob Plečnikovem trnovskem pristanu.
Finala osmercev, torej tekme za končno 1., 3., 5., mesto, bo zatem na sprint regatni progi.
Tekma osmercev bo promocijske narave, tako da so za čim večjo množičnost prijave odprte tako za aktivne tekmovalce kot za rekreativce. Sestavljena bosta tudi dva kombinirana osmerca deklet. V tekmo ženskih osmercev lahko klubi prijavijo posamezne veslačice, ki imajo vsaj nekaj izkušenj z enostranskim dolgim veslom (riemen). Krmarje za tekmi osmercev lahko zagotovi organizator. Prijava na tekmi osmercev je odprta tudi za tuje klube.
Kot so sporočili iz štaba Ilke Štuhec, bo najuspešnejša slovenska alpska smučarka nastopila na sprint regati v dvojcu skupaj s članico njene ekipe Anjo Šešum, kineziologinjo, ki skrbi za njeno telesno pripravljenost. Mogoče pa se bo nato podala še v regato osmercev.
Štuhčevi, čeprav je vsem Slovenkam in Slovencem najbolj poznana kot zimska tekmovalka, alpska smučarka specialistka za hitri disciplini smuk in superveleslalom, veslanje ni tuje.