41 ogledov

Olimpija po treh krogih še naprej pri 100-odstotnem izkupičku

NK Olimpija Ljubljana Twitter/NK Olimpija
Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 3. krogu Prve lige Telemach premagali Nafto 1903 z 2:0 (1:0).

Olimpija je pod vodstvom Victorja Sancheza nadaljevala zmagoviti niz. Po štirih zmagah na pripravljalnih tekmah je dobila še peto uradno tekmo in tako poskrbela za dobro popotnico za nov evropski obračun, ko se bo v četrtek v 3. krogu kvalifikacij konferenčne lige merila s Šerifom iz Tiraspola. Ljubljančani bi proti Nafti lahko že v prvem polčasu dosegli več kot le en zadetek, v drugem pa so dokončali delo in so tako kot Mura stoodstotni po treh krogih. Nafta je doživela drugi poraz.

Ljubljančani so takoj od začetka pričakovano prevzeli pobudo, v osmi minuti pa so tudi povedli, po napaki Roka Pirtovška je sam proti kazenskemu prostoru Nafte stekel Ivan Durdov in matiral nekdanjega vratarja Olimpije Žana Mauricia za svoj drugi gol v prvoligaški sezoni.

V 15. minuti je bila domača zasedba blizu novemu zadetku, ko je Diogo Pinto poskusil s 17 metrov in zadel vratnico, v 22. minuti sta zapovrstjo poskusila Durdov in Nemanja Motika, a je ostalo pri 1:0, tako kot po novem poskusu Motike v 35. minuti, ko mu je gostujoča obramba blokirala strel. Po kotu je z glavo poskusil Marko Brest, a premalo natančno, izvrstno priložnost pa je malce zatem zapravil Pinto, ki je z glavo iz bližine zgrešil za slab meter.

Ljubljančani, ki so imeli v prvem polčasu več kot 70 odstotkov časa žogo v svoji posesti, so po podobnem scenariju začeli tudi drugi polčas. Tudi v tem so večinoma oni držali žogo, so pa imeli Lendavčani v 53. minuti dotlej svojo najlepšo priložnost, pravzaprav edino dotlej, ko je Hristijan Georgievski močno sprožil z 20 metrov in za malce zgrešil cilj.

Motika, ki je že v prvem polčasu večkrat poskusil, je v 57. minuti le prišel do zadetka, a je tega dosegel s kar nekaj sreče, po strelu z roba kazenskega prostora je namreč žoga zadela dva Naftina nogometaša in presenetila Mauricia. V 60. minuti je Pinto znova zgrešil iz ugodnega položaja v osrčju kazenskega prostora, v 71. pa z volejem še Pedro Lucas.

Čeprav so se pri Nafti v zaključku tekme bolj trudili priti do vsaj zadetka, pa Matevž Vidovšek ni imel posebej težkega dela ob redkih poskusih, je pa imel v 82. minuti Tom Kljun izvrstno priložnost, da vrne goste v igro, ko je bil sam pred vratarjem, a je žogo poslal malo mimo vrat.

V 88. minuti je v igro pri zeleno-belih pri 16 letih vstopil sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Milenka Ačimovića, Mateo Ačimović, minuto zatem pa je novinec pri Olimpiji Benjika Caciel dodobra zaposlil Mauricia s kar nevarnim strelom.

Olimpija bo v 4. krogu v nedeljo gostovala pri Domžalah, Nafta pa bo dan prej gostila Primorje.

* Stadion Stožice, sodniki: Jerič, Klančnik, Brezar.
* Strelca: 1:0 Durdov (8.), 2:0 Ne. Motika (57.).
* Olimpija: Vidovšek, Lasickas, Ratnik, Ristić, Sualehe, Thalisson (od 81. Boultam), Doffo (od 64. Agba), Pinto (od 88. Aćimović), Brest, Ne. Motika (od 64. Caciel), Durdov (od 64. Lucas).
* Nafta 1903: Mauricio, Marinič, Dumančić, Tojčić (od 74. Dragoner), Pirtovšek, Božičković, Georgievski, Hrka, Brkić (od 59. Kljun), Szalay (od 59. Kadrić), Klausz (od 59. Kalnoki-Kis).
* Rumeni kartoni: Durdov; Tojčić, Georgievski, Szalay.