Manchester City se je z ligaškim tekmecem Nottingham Forestom dogovoril za prestop angleškega nogometnega reprezentanta Elliota Andersona. Po poročanju številnih otoških medijev bo njegov prestop rekorden v angleškem nogometu.
Britanska tiskovna agencija Press Association ter BBC sta poročala, da bo Manchester City za 23-letnega igralca sredine igrišča z vsemi dodatki odštel kar 130 milijonov funtov oziroma okoli 151 milijonov evrov.
Za doslej rekorden znesek je lani poskrbel Liverpool, ki je za švedskega napadalca Alexandra Isaka Newcastlu plačal kar 125 milijonov funtov oziroma 145 milijonov evrov.
Elliot Anderson.
Anderson je začel obe uvodni tekmi Anglije na prvenstvu. Anglija je najprej premagala Hrvaško s 4:2, nato pa se z Gano razšla brez golov. V soboto bo v New Jerseyju na zadnji tekmi skupine L igrala proti Panami.
Več kot droni, IP, oprema specialcev ...
151 milijonov evrov, kolikor bo Man City plačal za Andersona, je več, kot je aktualna vlada Janeza Janše namenila za štiri glavne razvojne projekte Slovenske vojske (SV).
Tako je vlada v začetku novega mandata kot izhodiščno vrednost projekta za povečanje zmogljivosti sistemov brezpilotnih zrakoplovov v enotah SV določila 122 milijonov evrov (DDV vključen), malce manj kot 18 milijonov za projekt opremljanja specialnih sil SV, 5,4 milijona za projekt Delavnica za konzervacijo in dekonzervacijo na Vrhniki, 2,4 milijona pa za projekt prehoda SV na storitve IP telefonije. Vsi štirje projekti skupno znesejo manj kot 150 milijonov evrov.