Na zagrebški obvoznici, med razcepom Lučko in priključkom Buzin, je izbruhnil pravi kaos zaradi prašičev, ki so se znašli na avtocesti, poroča 24sata.hr. Na omenjenem odseku je hitrost omejena na 40 km na uro.
Nastali so daljši zastoji. V smeri Obrežja je bil v nekem trenutku zastoj dolg osem kilometrov, je poročal Hrvaški avtoklub, v smeri Lipovca pa okoli 3 kilometre. Voznike so pozivali k previdni vožnji.
Zagrebška policija je za omenjeni portal potrdila, da so okoli 16.35 prejeli obvestilo o živalih na cesti. Prašiči so padli iz vozila, na kraju dogodka pa sta bili tako veterinarska služba kot policija. Promet je bil okoli 19. ure še vedno oviran, a so se razmere postopoma stabilizirale.
Bralec je za 24sata.hr opisal dogajanje: "Na zagrebški obvoznici je moški vozil, ko so se odprla stranska vrata njegovega kombija, to je groza! Tu so tudi mrtvi pujski, kolone so dolge."
Ubogi pujski . Pujs je zelo občutljiva in pametna žival. Verjetno so bili vsi prestrašeni. No to je pri meni glavni razlog , da ne jem mesa.
Enga v avto na hitro pa gasa po oglje.
Je tako, poglejte v parlament....