Raziskava Univerze Ohio State, ki so jo ta teden predstavili na letnem srečanju Ameriškega sociološkega združenja, kaže, da je zadovoljstvo na delu v poznih 20-ih in v 30-ih letih močno povezano z zdravjem v 40-ih letih.
Raziskovalci so obdelali podatke 6.432 Američanov, ki so sodelovali v nacionalni longitudinalni raziskavi od leta 1979. Prostovoljci so na skali od 1 do 4 poročali, kako so zadovoljni s svojo službo ter navajali svoje zdravstvene kazalce.
Avtorja raziskave Jonathan Dirlam and Hui Zheng sta ugotovila, da obstaja jasna povezava med zadovoljstvom s službo v poznih 20-ih in 30-ih letih ter zdravstvenimi težavami v 40-ih letih.
Depresija, zaskrbljenost, težave s spanjem
Med specifičnimi dejavniki, ki so jih raziskovalci navedli v "manj srečni skupini", so bile pogostejše depresije, zaskrbljenost in težave s spanjem.
Zanimiva ugotovitev je bila, da učinek na zdravje ni bil povezan s posamezno službo, ampak s tem, kako se je občutek sreče spreminjal tekom časa. Tisti, katerih zadovoljstvo se je večalo, so se pri zdravju odrezali bolje od tistih, katerih zadovoljstvo v službi je bilo vedno manjše.
Dirlam, doktorski študent sociologije, je pojasnil, da se zdi, da obstaja "kumulativni učinek zadovoljstva v službi na zdravje v 40-ih letih".