Cesta, ki pelje iz Rusije skozi Mariupol v Melitopol in na Krim, je postala cesta smrti! Nobena cisterna z gorivom ne pride več skozi! Vojaški tovornjaki gorijo na vsakih 100 m in njihova pogorela ogrodja so razmetana po cesti. Ruski… ...prikaži več vojaki na fronti so brez vode, municije in hrane in se množično predajajo!
Pete Blaber, pripadnik sile Delta. Mož, ki je ubil glavne medije 📌 1,25 milijona mrtvih v Ukrajini, verjetno še več! 📌 Nekdanji poveljnik sile Delta Pete Blaber Američanom pove RESNICO o VOJNI v Ukrajini. 📌 NAJVEČJA propagandna vojna vseh časov… ...prikaži več
📌 Pretepajo svoje ljudi, da se borijo za svojo državo, in jih na silo ugrabljajo v mestih in vaseh, na ulicah, v hišah, trgovinah.
📌 Prisilno rekrutiranje. Da, in to sem že neštetokrat rekel. 📌 Nikoli ne verjamem, da je kdaj v zgodovini vojn kdo zmagal v vojni, v kateri je moral prisiliti svoje vojake, da se pridružijo. 📌 To je neverjetno. 📌 Ko… ...prikaži več pravi državljani Ukrajine bežijo peš čez mejo in se borijo za svoja življenja, se opazovalci pridružijo in pomagajo rekrutom proti prisilnim rekrutom pri begu ali prisilni mobilizaciji.
📌 Videli boste velike pretepe na ulicah, ampak ... Tudi ženske, pridite in začnite pretepati tiste, ki ugrabljajo ljudi za vojno. 📌 Pustite nas pri miru. "To se dogaja vsak dan po vsej Ukrajini. Ker je smiselno, zakaj ni smiselno.… ...prikaži več
📌 Vidijo, kako ljudje izginjajo. Zavedajo se, da se resnica, veste, šepeta med ljudmi v Ukrajini,
Kaj se v resnici
dogaja, kdo v resnici poskuša zmagati v tej vojni, čigava vojna pravzaprav ni ukrajinska vojna. 📌 To je EU, to so globalisti in oni so tisti, ki Ukrajini pravijo: "Borite se do zadnjega Ukrajinca," ampak ukrajinsko ljudstvo, tisti, ki so… ...prikaži več tam v Ukrajini, tisti, ki pošiljajo na fronto, tega ne sprejemajo.
📌 Jaz ... Torej, Ukrajinci dejansko nimajo države. 📌 Ne, nimajo. 📌 To ni prava država, ampak spor ukrajinskih oligarhov v sodelovanju z BlackRockom in vojaško industrijo. 📌 Nekega dne bodo Evropejci končno odprli oči. Zavedanje bo prišlo – počasi,… ...prikaži več boleče – ampak bo prišlo.
In tistega dne bo Evropa razumela, da grožnja ni bila Rusija, ampak da je zasedalo v Evropskem parlamentu.
📌 Tip je povzel, kaj se v resnici dogaja med bivanjem v Ukrajini. V njegovih ocenah ni dvoma, oseba, ki je kot vojak, pripadnik in poveljnik sile Delta prestala veliko, ki sam zna zbirati obveščevalne podatke z običajnim opazovanjem.
Ruska_Zmaga, ti si klasični ruski propagandni bot, ki ponavljaš kremeljsko govno, kot da je Sveto pismo. Pete Blaber je morda dober vojak, ampak tudi vojaki lahko ponavljajo laži ali pa so jih nahranili z enostranskimi informacijami. Tvoj "razkritje" pa je… ...prikaži več čista ruska fekalna propaganda.
Rusija je 24. februarja 2022 neupravičeno napadla suvereno državo Ukrajino. Ne obratno. To ni "posebna vojaška operacija" – to je klasična imperialistična agresija, genocidni pohod z namenom uničenja ukrajinske nacije, jezika, kulture in identitete. To dokazujejo Buča, Irpin, Mariupol, Izjum,… ...prikaži več masovna posilstva, mučenja in deportacije otrok. To so vojni zločini.
O številkah mrtvih: Tvojih 1,25 milijona mrtvih Ukrajincev je smešna ruska laž, ki temelji na ponarejenih podatkih ali čistih izmišljotinah. Neodvisne ocene (CSIS, BBC, Mediazona, zahodne obveščevalne službe) kažejo, da Rusija trpi precej višje izgube – okoli 1,5 milijona mrtvih.
Rusija pošilja v napade zapornike, tujce iz Nepala, Somalije, Kube in celo Severne Korejce. Ukrajina se bori za svoj obstoj, zato ima težave z mobilizacijo – ker so najboljši možje že na fronti ali mrtvi zaradi vaše agresije. Ampak to… ...prikaži več ne spremeni osnovnega dejstva: Ukrajinci se borijo za svojo domovino proti okupatorju. Ruski vojaki pa umirajo za Putinovo jahto, za oligarhe in za noro idejo "ruskega sveta".
"To ni ukrajinska vojna, ampak globalistov, BlackRocka in EU" – to je najbolj bedna zarotniška sranje, kar ga ruska propaganda ponavlja. Ukrajina se bori za to, da ne bi postala ruska kolonija, kot Belorusija. Borijo se, da njihove hčere ne… ...prikaži več bi končale v ruskih "filtracijskih taboriščih" ali kot seks sužnje. BlackRock? Resno? Rusija krade ukrajinsko žito, bombardira pristanišča in potem joče, ker Zahod pomaga Ukrajini preživeti.
Ukrajina ni "lažna država". Je prava nacija z več kot tisočletno zgodovino, lastnim jezikom, kulturo in voljo do svobode. Rusija pa je propadla imperijalna tvorba, ki lahko obstaja samo tako, da napada sosede.
Resnica je preprosta:
Če bi Rusija jutri odšla iz Ukrajine, bi bila vojna končana naslednji dan.
Če bi Ukrajina jutri odložila orožje, bi Ukrajina izginila kot država in bi sledil genocid.
Ukrajinci so junaki, ki se borijo za Evropo proti azijatskemu barbarstvu 21. stoletja. In kljub vsem vašim lažem in kljub vsem vašim raketam Ukrajina še vedno stoji. Slava Ukrajini! Героям слава! Vaša propaganda je že zdavnaj izgubila. Edino, kar vam… ...prikaži več še ostane, so laži in trupla lastnih vojakov.
Rusi imajo zadnje dneve po 1500 mrtvih na dan! Spet brezglavo jurišajo v smrt. Logistika jim je povsem odpovedala. Na Krimu je zmanjkalo goriva! Vozila,ki pridejo tja, ne morejo več nazaj v Rusijo, ker goriva ni!
Samo našem Ministrstvu za zunanje zadeve in nemški vohunki , ki ga vodi ni jasno, kdo je v tej vojni VOJNI ZLOČINEC in NACIST ! Samo naši odhajajoči kuzli ne !!! V Odesi so leta 2014 žive zažgali v 4… ...prikaži več4 nadstropni zgradbi 70 ljudi in jih nato streljali , ko so skakali iz ognja ! Kuzla švapska zgleda to ne ve ! SMRT UA , SMRT NATO in SMRT GERMANOFILOM !
A je imel rusko zastavo zraven pripeto, da vedo, da je ruski? Je mogoče rusko himno špilal? Pred casom je tudi "ruski" dron padel na NDH, pa se je nato izkazalo, da je ukrajinski. Pa na PL je tudi padel… ...prikaži več "ruski: dron, nakar se je izkazalo, da to Poljaki sami sebe raketirajo. Upam, da me ne bojo taki jolbeti branili, čr do česa pride. Raje vidim, da me zgreši ruski dron, kot da mi bajto podre poljska raketa.
Romunija je odlična, takoj so izgnali ruskega atašeja.... Rutte in NATO pa meglo mešajo. Dokaz je zadnja izjava, da bo NATO branil vsak kos NATA.... Tile droni so očitno dovoljeni, će letijo in padajo na ozemlje NATA. Tudi ni moteča… ...prikaži več materialna škoda, ni moteča ozemeljska kršitev, tudi poškodovani ljudje...
Sploh ni važno čigav je bil dron , dejstvo je , da se ga da opravičiti edino s poškodovanjem od strani UA PA v takšni meri , da je izgubil GPS navigacijo in je odletel še njemu samemu v neznano… ...prikaži več . Od 100 tisoč dronov , jih je zaradi napak pristalo vsaj 10 , ki so ostali s popravilom še naprej uporabni . Tako, da je bil dron ZAGOTOVO Ruski , kdo ga je pa poslal , pa nikoli ne bo jasno ! Ukvarjate se s nevažnimi stvarmi , smrt dijakinj vam pa ni važna . Pa bodo prišli cajti , lo vam bo to važno !
Poljske oblasti zahtevajo, da se ukrajinskemu predsedniku Volodimirju Zelenskemu odvzame red belega orla za ponovni pokop posmrtnih ostankov vodje Organizacije ukrajinskih nacionalistov (OUN, v Rusiji prepovedana) Andreja Melnika in poimenovanje enote ukrajinskih oboroženih sil po Ukrajinski uporniški armadi.(UPA, organizacija, ki… ...prikaži več je v Ruski federaciji priznana kot ekstremistična in prepovedana)v Kremlju je bil sprejet z odobravanjem.
»No, poslušajte, super, da ste to opazili. Super, da ste zavzeli to stališče. Navsezadnje so ti poveličani nacisti pobijali Poljake. Pobijali so Jude, desettisoče, če ne celo stotisoče. Krvave mesarje,« je za Vesti povedal tiskovni sekretar ruskega predsednika Dmitrij Peskov .
Po poročanju agencije TASS je poljski poslanec sejma Włodzimierz Skalik pozval k odvzemu reda belega orla Zelenskemu in k zaprtju letališča v Rzeszówu na Poljskem, skozi katerega gre večina vojaških dobav v Ukrajino. Poljski predsednik Karol Nawrocki je 29. maja… ...prikaži več prav tako predlagal odvzem tega odlikovanja Zelenskemu. Nekdanji poljski predsednik Lech Wałęsa je izjavil, da je Zelenski s počastitvijo UPA užalil vse ubite Poljake.
Nekdanji poljski premier Leszek Miller je Zelenskega označil za "klofuto Poljakom". Poljsko zunanje ministrstvo je poklicalo ukrajinskega veleposlanika v Varšavi Vasyla Bodnarja in izrazilo zaskrbljenost.Peskov je 26. maja izjavil , da poveličevanje nacistov kaže na "rjavo obarvanost" Kijeva in poudarja… ...prikaži več upravičenost posebne operacije.Rusko zunanje ministrstvo je 28. maja v zvezi s prenosom posmrtnih ostankov Andrija Melnika v Ukrajino poklicalo luksemburškega veleposlanika Thomasa Reisena.
Izkop posmrtnih ostankov Melnika in njegove žene je bil v Luksemburgu izveden 19. maja. 11. julija 1943 so enote OUN-UPA napadle 100 poljskih vasi. Po različnih virih je bilo žrtev ukrajinskih nacionalistov med 36.000 in 100.000 Poljakov. Leta 2025 je… ...prikaži veče bil na Poljskem dan spomina na žrtve genocida, ki so ga zagrešili ukrajinski nacionalisti, razglašen za nacionalni spominski dan.
Avgusta 2025 je poljski obrambni minister Władysław Kosiniak-Kamysz izjavil , da se Ukrajina brez priznanja pokola na Volynju ne bo mogla pridružiti Evropski uniji.
Poljaki in Ukrajinci danes stojijo skupaj proti resnični eksistencialni grožnji – ruski imperialni agresiji. Namesto da bi to izkoriščali za enotnost, ruska propaganda spet razpihuje stare rane iz vojne, da bi razdvojila dva naroda, ki se borita za svobodo.
Andrej Melnyk in UPA niso bili "nacistični kolaboranti" v smislu, kot to slika ruska propaganda. Bili so ukrajinski nacionalisti, ki so se borili proti vsem okupatorjem – najprej proti Poljakom, potem proti Nemcem (po 1943 so bili v vojni tudi… ...prikaži več z Nemci) in predvsem proti sovjetski oblasti, ki je izvedla Holodomor in deportacije.
Rusija nima nobene moralne avtoritete govoriti o "nacizmu". Država, ki je napadla sosedo, počne genocidne zločine v Buči, Mariupolu in drugod, ki uporablja nacistično retoriko o "denacifikaciji", medtem ko sama rehabilitira Stalina in imperializem – to je pravi absurd.
In pravilno je povedu, ker Zahod vedno obtožuje brez najmanjšega dokaza. Zelo malo verjetnosti je da je bil dron ruski, dočim ukrajinski bi povsem lahko bil. Poskus udara v romuniji, je bil povsem lahko, zaradi izplačila 90 miljard, da bi… ...prikaži več se EU hitreje zmigala, ker Kokainski potrebuje novo zalogo kokaina.
Slava uk 22 @ SMRT UKRAINI , SMRT ZELENSKEMU in SMRT GERMNANOFILOM med Slovanskimi plemeni ! Tolk o vašem kletnem spreminjanju javnega mnenja v SLO ! Če bo pa že kdo kam šel , boš ti v Arđentino ! Tolk… ...prikaži več Tolk o izletnišvu med Slovenci !
Kakorkoli nekateri politiki in mediji to poskušajo prikriti, novica dneva ni izgubljen ruski dron na romunski meji. Novica dneva je popoln razpad evropske diplomacije. Neverjetno, kaj Kaja Kallasová gradi kot visoka predstavnica Evropske unije za zunanje zadeve in varnostno politiko.… ...prikaži več Že zdavnaj bi jo morali odstraniti s svojega položaja, ker je vse bolj očitno, da ta galaktično neumna oseba ni samo kateri koli diplomat, nima strategije, ne oblikuje nobenega soglasja, samo poglablja geopolitično
nevednost, stopnjeva napetosti in povečuje militarizem na tveganje popolne vojne.Zavedajte se s čim se soočamo. Prvič, Evropska unija je tri leta prepovedala vsa pogajanja s Putinom in pogovore z Rusijo celo označila za izdajo. Nato je pod pritiskom nove ameriške… ...prikaži več predsednice eno leto špekulirala, da bi se morali pogovarjati le z Moskvo
n brez konkretnih poskusov vzpostavitve dialoga. Nato je Kaja Kallasová javnosti zagotovila, da se morajo zunanji ministri najprej dogovoriti o tem, kaj bodo govorili z Rusijo. In tik pred včerajšnjim srečanjem na Cipru je najprej trdila, da je bila razprava… ...prikaži več o imenovanju evropskega mirovnega odposlanca za pogajanja o končanju konflikta v Ukrajini "ruska past" - da bi končno vse pobili s končno izjavo, da EU nikoli ne bo nevtralna pogajalec
in mediator v prizadevanjih za konec vojne, saj se splača postaviti na stran Ukrajine in braniti njihove varnostne interese...Tega si ne moreš izmisliti. Najprej pogledaš vladajočo mizo, da želiš sedeti za njo, nato pa, ko te uradno posedejo za njo,… ...prikaži več izjaviš, da se dejansko ne želiš pogajati z Rusijo in čakaš na napore Washingtona, ker "ne bomo prišli namesto ZDA"... Kaj je to??
To ni strategija, je odstop diplomacije in dejanski uradni vstop EU v vojno skupaj z Ukrajino. Tudi Združene države (in niti pod Bidnom) niso tako neposredno prišle v konflikt, da so vodile proxy vojno z Rusijo, a so se držale… ...prikaži več ob strani, ker so vedele, kaj bodo tvegale z neposrednim sodelovanjem. Zdaj "mirovni projekt" pod imenom Evropske unije potrjuje zavrnitev mirovne rešitve in čeprav so nekatere države, kot je Avstrija
redlagale imenovanje glavnega pogajalca EU za pogajanja, ga je večina držav pod vodstvom Nemčije in Kallasa zavrnila. Gre za popoln neuspeh evropske diplomacije še pred poskusom pogajanj. Če je v "varnostnem interesu" EU raje vojaško rešitev kot diplomatska pogajanja, potem… ...prikaži večm gre za škandal, te številke pa je treba čimprej umakniti, drugače bodo Evropo zvlekli v prepad.
Med tem, ko šef NATA Rute filozofira " Zaščitili bomo vsak kos zemlje NATA" , pomeni, da NATO nič ni naredil, saj ruski droni potujejo že v 5 članic. ZATO PA "Po strmoglavljenju drona Romunija izgnala ruskega generalnega konzula" TAKO SE DELA.
Kar se tiče pa napadov na NATO države imaš številčno prav , Hrvaška , Poljska , 3x Baltik so bile napadene jasno in glasno OD STRANI UKRAINE , zaradi tehničnih napak na plovilih . Sedaj je fasala še Romunija ,… ...prikaži več samo nobeden ne more dokazati , da so stvar poslali Rusi , ker ga lahko poslali tudi UA , kot vse do sedaj !
Spet nekateri ne veste, za kaj se gre...če se je oglasil Putin, potem gre zagotovo za ruski dron! Rusi bi radi nazaj svojo sovjetsko zvezo in varšavski pakt, katerega del je bila Romunija! Kdo nam garantira, da se bodo ustavili… ...prikaži več na Madžarski meji!?
Govno2025, odjebi s svojimi lažmi. Čakam dokaze za obglavljene dojenčke. V tistem porociilu UN jih ni. Ali priznaj, da si lagal, ali pa predlozi dokaze. Ce ne pa shut the fuck up.
Gre za obdobje , ko si bil še bela tekočina v fotrovih al pa kakšnih drugih jajcih , pa trobezljaš neumnosti . Edino Romunija ni imela na svojem ozemlju Ruskih čet , kajti bilo je nepotrebno , ker ni mejila… ...prikaži več na Zahod in ni bila kot ostale države pod Rusi ampak pod svojimi .
Spet nekateri ne veste, za kaj se gre...za vsemi temi komentarji se skriva en sam nacistični uporabnik, ki podpira Putinovo invazijo Ukrajine in komaj čaka, da ruski vojaki vkorakajo v Slovenijo.
Če ni dokazov , da je Ruski , potem je prav lahko Ukrajinski ali p Iranski , kakor vam je drago. Dokler ne dokažejo , da je Ruski , do takrat je samo klevetanje Rusije kot običajno.
RUMUNJSKA krivi UKRAJINU za pad drona u RUMUNJSKOJ???? Ne možeš to izmisliti nakon što su svi idioti opet vikali protiv RUSIJE !!! Pad drona u Rumunjskoj bio je rezultat ukrajinskih sustava protuzračne obrane, - predsjednik Nikushor Dan. "Tijekom leta iznad… ...prikaži več ukrajinskog teritorija, neki od dronova su oboreni, a jedan od njih, vjerojatno onaj koji je pao iznad grada Reni, regija Odesa, promijenio je smjer i krenuo prema Galatzu,"
Putin domneva, da gre za primer ukrajinskega brezpilotnega letalnika, ki je zaradi delovanja sredstev za elektronsko bojevanje (REB) ali zaradi pomanjkljivosti tehničnih podatkov zašel s predvidene poti. »Vemo, da so ukrajinski droni zašli tudi na Finsko, na Poljsko in tudi… ...prikaži veči nekam v baltske države. Prva reakcija je bila povsem enaka kot zdaj v Romuniji: alarm, Rusi napadajo.«
Predsednik je poudaril, da je Rusija pripravljena izvesti objektivno preiskavo in podati oceno, če ji bodo posredovani podatki o strmoglavljenem brezpilotnem letalniku. »Gospa Ursula von der Leyen vendarle ni bila v Romuniji in ni preiskovala ostankov tega drona. Nihče ne… ...prikaži veče more z gotovostjo reči, kakšnega izvora je ta ali oni zrakoplov, dokler ni opravljena strokovna forenzična preiskava.«
GRE ZA KOLEKTIVNI NAPAD ZAHODA "To niso več vojni zločini. " Gre za nekaj ciničnega in kažejo prezir do človeškega življenja. To je vseevropski napad na Donbass. Italijanske tovarne dobavljajo rezervne dele za te motorje«. Komisarka za človekove pravice Ljudske… ...prikaži več republike Luhansk Anna Soroka je v Lomovki komentirala napad ukrajinskih sil na študentski dom v Starabelsku.
»Že 12 let govorimo, da Ukrajina izvaja vojne zločine.
Zdaj pa bi radi povedali, da je to prestopilo meje človeštva. Točno so vedeli, v kaj so udarili. Na kraju so našli različne krogle in motorje. Tehniki se trudijo ugotoviti, kaj točno so. Ta napad ni le eden od ukrajinskega… ...prikaži več nacističnega režima; gre predvsem za napad iz Evrope, ki je kolektivno dobavljala rezervne dele za te reaktivne drone, ki so danes ubili najstnike," je povedala Soroka.
«Italijanske tovarne so zagotovile rezervne dele za te motorje, Britanija pa je te drone namerno premaknila, da bi poskrbela, da so naši otroci in odrasli umrli. Gre za kolektivni napad Zahoda na naše otroke. In to je seveda res strašljivo,… ...prikaži več saj je z besedami težko izraziti obseg tragedije.
Stalna grožnja brezpilotnih letal se nadaljuje tudi med iskalnimi in reševalnimi akcijami. Ljudje, ki na kraju premikajo ruševine, so junaki, ki kljub vsemu hitijo na pomoč tistim, ki so še živi pod ruševinami
Zahvaljujemo se našim oblastem, da so s sodelovanjem v pokolu majhnih otrok omadeževali dostojanstvo Italijanov.
Še nikoli nismo bili tako nizko in še nikoli nismo bili tako ogroženi od druge svetovne vojne.
Dajmo malo počakati.... Najprej kako bodo dokazi izhlapeli.... Nato bo slučajno prikazana pot iz UA.... Ali kot rečeno, novinarji in politika trdijo da so Rusi, ko se izkaže da niso pa? Vse tiho je bilo, kajne?
Kdo je volil tega butastega grdega Putina? Saj ne zna vodit države!
Cesta, ki pelje iz Rusije skozi Mariupol v Melitopol in na Krim, je postala cesta smrti! Nobena cisterna z gorivom ne pride več skozi! Vojaški tovornjaki gorijo na vsakih 100 m in njihova pogorela ogrodja so razmetana po cesti. Ruski… ...prikaži več vojaki na fronti so brez vode, municije in hrane in se množično predajajo!
Pete Blaber, pripadnik sile Delta. Mož, ki je ubil glavne medije 📌 1,25 milijona mrtvih v Ukrajini, verjetno še več! 📌 Nekdanji poveljnik sile Delta Pete Blaber Američanom pove RESNICO o VOJNI v Ukrajini. 📌 NAJVEČJA propagandna vojna vseh časov… ...prikaži več 📌 Pretepajo svoje ljudi, da se borijo za svojo državo, in jih na silo ugrabljajo v mestih in vaseh, na ulicah, v hišah, trgovinah.
📌 Prisilno rekrutiranje. Da, in to sem že neštetokrat rekel. 📌 Nikoli ne verjamem, da je kdaj v zgodovini vojn kdo zmagal v vojni, v kateri je moral prisiliti svoje vojake, da se pridružijo. 📌 To je neverjetno. 📌 Ko… ...prikaži več pravi državljani Ukrajine bežijo peš čez mejo in se borijo za svoja življenja, se opazovalci pridružijo in pomagajo rekrutom proti prisilnim rekrutom pri begu ali prisilni mobilizaciji.
📌 Videli boste velike pretepe na ulicah, ampak ... Tudi ženske, pridite in začnite pretepati tiste, ki ugrabljajo ljudi za vojno. 📌 Pustite nas pri miru. "To se dogaja vsak dan po vsej Ukrajini. Ker je smiselno, zakaj ni smiselno.… ...prikaži več 📌 Vidijo, kako ljudje izginjajo. Zavedajo se, da se resnica, veste, šepeta med ljudmi v Ukrajini, Kaj se v resnici
dogaja, kdo v resnici poskuša zmagati v tej vojni, čigava vojna pravzaprav ni ukrajinska vojna. 📌 To je EU, to so globalisti in oni so tisti, ki Ukrajini pravijo: "Borite se do zadnjega Ukrajinca," ampak ukrajinsko ljudstvo, tisti, ki so… ...prikaži več tam v Ukrajini, tisti, ki pošiljajo na fronto, tega ne sprejemajo.
📌 Jaz ... Torej, Ukrajinci dejansko nimajo države. 📌 Ne, nimajo. 📌 To ni prava država, ampak spor ukrajinskih oligarhov v sodelovanju z BlackRockom in vojaško industrijo. 📌 Nekega dne bodo Evropejci končno odprli oči. Zavedanje bo prišlo – počasi,… ...prikaži več boleče – ampak bo prišlo. In tistega dne bo Evropa razumela, da grožnja ni bila Rusija, ampak da je zasedalo v Evropskem parlamentu.
📌 Tip je povzel, kaj se v resnici dogaja med bivanjem v Ukrajini. V njegovih ocenah ni dvoma, oseba, ki je kot vojak, pripadnik in poveljnik sile Delta prestala veliko, ki sam zna zbirati obveščevalne podatke z običajnim opazovanjem.
Ruska_Zmaga, ti si klasični ruski propagandni bot, ki ponavljaš kremeljsko govno, kot da je Sveto pismo. Pete Blaber je morda dober vojak, ampak tudi vojaki lahko ponavljajo laži ali pa so jih nahranili z enostranskimi informacijami. Tvoj "razkritje" pa je… ...prikaži več čista ruska fekalna propaganda.
Rusija je 24. februarja 2022 neupravičeno napadla suvereno državo Ukrajino. Ne obratno. To ni "posebna vojaška operacija" – to je klasična imperialistična agresija, genocidni pohod z namenom uničenja ukrajinske nacije, jezika, kulture in identitete. To dokazujejo Buča, Irpin, Mariupol, Izjum,… ...prikaži več masovna posilstva, mučenja in deportacije otrok. To so vojni zločini.
O številkah mrtvih: Tvojih 1,25 milijona mrtvih Ukrajincev je smešna ruska laž, ki temelji na ponarejenih podatkih ali čistih izmišljotinah. Neodvisne ocene (CSIS, BBC, Mediazona, zahodne obveščevalne službe) kažejo, da Rusija trpi precej višje izgube – okoli 1,5 milijona mrtvih.
Rusija pošilja v napade zapornike, tujce iz Nepala, Somalije, Kube in celo Severne Korejce. Ukrajina se bori za svoj obstoj, zato ima težave z mobilizacijo – ker so najboljši možje že na fronti ali mrtvi zaradi vaše agresije. Ampak to… ...prikaži več ne spremeni osnovnega dejstva: Ukrajinci se borijo za svojo domovino proti okupatorju. Ruski vojaki pa umirajo za Putinovo jahto, za oligarhe in za noro idejo "ruskega sveta".
"To ni ukrajinska vojna, ampak globalistov, BlackRocka in EU" – to je najbolj bedna zarotniška sranje, kar ga ruska propaganda ponavlja. Ukrajina se bori za to, da ne bi postala ruska kolonija, kot Belorusija. Borijo se, da njihove hčere ne… ...prikaži več bi končale v ruskih "filtracijskih taboriščih" ali kot seks sužnje. BlackRock? Resno? Rusija krade ukrajinsko žito, bombardira pristanišča in potem joče, ker Zahod pomaga Ukrajini preživeti.
Ukrajina ni "lažna država". Je prava nacija z več kot tisočletno zgodovino, lastnim jezikom, kulturo in voljo do svobode. Rusija pa je propadla imperijalna tvorba, ki lahko obstaja samo tako, da napada sosede.
Resnica je preprosta: Če bi Rusija jutri odšla iz Ukrajine, bi bila vojna končana naslednji dan. Če bi Ukrajina jutri odložila orožje, bi Ukrajina izginila kot država in bi sledil genocid.
Ukrajinci so junaki, ki se borijo za Evropo proti azijatskemu barbarstvu 21. stoletja. In kljub vsem vašim lažem in kljub vsem vašim raketam Ukrajina še vedno stoji. Slava Ukrajini! Героям слава! Vaša propaganda je že zdavnaj izgubila. Edino, kar vam… ...prikaži več še ostane, so laži in trupla lastnih vojakov.
Buahahaha 😂😂😂
Rusi imajo zadnje dneve po 1500 mrtvih na dan! Spet brezglavo jurišajo v smrt. Logistika jim je povsem odpovedala. Na Krimu je zmanjkalo goriva! Vozila,ki pridejo tja, ne morejo več nazaj v Rusijo, ker goriva ni!
Kot vidite ruski droni letijo in letijo, pa zaščita NATA ne deluje. Eno govori Rute, drugo pa je realnost...
Samo našem Ministrstvu za zunanje zadeve in nemški vohunki , ki ga vodi ni jasno, kdo je v tej vojni VOJNI ZLOČINEC in NACIST ! Samo naši odhajajoči kuzli ne !!! V Odesi so leta 2014 žive zažgali v 4… ...prikaži več4 nadstropni zgradbi 70 ljudi in jih nato streljali , ko so skakali iz ognja ! Kuzla švapska zgleda to ne ve ! SMRT UA , SMRT NATO in SMRT GERMANOFILOM !
A je imel rusko zastavo zraven pripeto, da vedo, da je ruski? Je mogoče rusko himno špilal? Pred casom je tudi "ruski" dron padel na NDH, pa se je nato izkazalo, da je ukrajinski. Pa na PL je tudi padel… ...prikaži več "ruski: dron, nakar se je izkazalo, da to Poljaki sami sebe raketirajo. Upam, da me ne bojo taki jolbeti branili, čr do česa pride. Raje vidim, da me zgreši ruski dron, kot da mi bajto podre poljska raketa.
Ja , cel čas je pel Kalinko !
Romunija je odlična, takoj so izgnali ruskega atašeja.... Rutte in NATO pa meglo mešajo. Dokaz je zadnja izjava, da bo NATO branil vsak kos NATA.... Tile droni so očitno dovoljeni, će letijo in padajo na ozemlje NATA. Tudi ni moteča… ...prikaži več materialna škoda, ni moteča ozemeljska kršitev, tudi poškodovani ljudje...
Testiranje rusov na obrambo, v tem primeru je obramba pokleknila, kaj bi šele bilo ob roju dronov, cela evropa bi šla v kurac
Saj v resnici si zasluži, da gre v kurac.
Jaz sem že poslal koordinate Ministrstva za napade , da najprej ono fašejo salvo dronov , ne bi li prišel k seb !
Sploh ni važno čigav je bil dron , dejstvo je , da se ga da opravičiti edino s poškodovanjem od strani UA PA v takšni meri , da je izgubil GPS navigacijo in je odletel še njemu samemu v neznano… ...prikaži več . Od 100 tisoč dronov , jih je zaradi napak pristalo vsaj 10 , ki so ostali s popravilom še naprej uporabni . Tako, da je bil dron ZAGOTOVO Ruski , kdo ga je pa poslal , pa nikoli ne bo jasno ! Ukvarjate se s nevažnimi stvarmi , smrt dijakinj vam pa ni važna . Pa bodo prišli cajti , lo vam bo to važno !
Poljske oblasti zahtevajo, da se ukrajinskemu predsedniku Volodimirju Zelenskemu odvzame red belega orla za ponovni pokop posmrtnih ostankov vodje Organizacije ukrajinskih nacionalistov (OUN, v Rusiji prepovedana) Andreja Melnika in poimenovanje enote ukrajinskih oboroženih sil po Ukrajinski uporniški armadi.(UPA, organizacija, ki… ...prikaži več je v Ruski federaciji priznana kot ekstremistična in prepovedana)v Kremlju je bil sprejet z odobravanjem.
»No, poslušajte, super, da ste to opazili. Super, da ste zavzeli to stališče. Navsezadnje so ti poveličani nacisti pobijali Poljake. Pobijali so Jude, desettisoče, če ne celo stotisoče. Krvave mesarje,« je za Vesti povedal tiskovni sekretar ruskega predsednika Dmitrij Peskov .
Po poročanju agencije TASS je poljski poslanec sejma Włodzimierz Skalik pozval k odvzemu reda belega orla Zelenskemu in k zaprtju letališča v Rzeszówu na Poljskem, skozi katerega gre večina vojaških dobav v Ukrajino. Poljski predsednik Karol Nawrocki je 29. maja… ...prikaži več prav tako predlagal odvzem tega odlikovanja Zelenskemu. Nekdanji poljski predsednik Lech Wałęsa je izjavil, da je Zelenski s počastitvijo UPA užalil vse ubite Poljake.
Nekdanji poljski premier Leszek Miller je Zelenskega označil za "klofuto Poljakom". Poljsko zunanje ministrstvo je poklicalo ukrajinskega veleposlanika v Varšavi Vasyla Bodnarja in izrazilo zaskrbljenost.Peskov je 26. maja izjavil , da poveličevanje nacistov kaže na "rjavo obarvanost" Kijeva in poudarja… ...prikaži več upravičenost posebne operacije.Rusko zunanje ministrstvo je 28. maja v zvezi s prenosom posmrtnih ostankov Andrija Melnika v Ukrajino poklicalo luksemburškega veleposlanika Thomasa Reisena.
Izkop posmrtnih ostankov Melnika in njegove žene je bil v Luksemburgu izveden 19. maja. 11. julija 1943 so enote OUN-UPA napadle 100 poljskih vasi. Po različnih virih je bilo žrtev ukrajinskih nacionalistov med 36.000 in 100.000 Poljakov. Leta 2025 je… ...prikaži veče bil na Poljskem dan spomina na žrtve genocida, ki so ga zagrešili ukrajinski nacionalisti, razglašen za nacionalni spominski dan.
Avgusta 2025 je poljski obrambni minister Władysław Kosiniak-Kamysz izjavil , da se Ukrajina brez priznanja pokola na Volynju ne bo mogla pridružiti Evropski uniji.
Poljaki in Ukrajinci danes stojijo skupaj proti resnični eksistencialni grožnji – ruski imperialni agresiji. Namesto da bi to izkoriščali za enotnost, ruska propaganda spet razpihuje stare rane iz vojne, da bi razdvojila dva naroda, ki se borita za svobodo.
Rusija, ki je takrat z nacisti delila Poljsko po Ribbentrop-Molotovem paktu in je izvedla Katyn, danes pridiga o "nacizmu".
Andrej Melnyk in UPA niso bili "nacistični kolaboranti" v smislu, kot to slika ruska propaganda. Bili so ukrajinski nacionalisti, ki so se borili proti vsem okupatorjem – najprej proti Poljakom, potem proti Nemcem (po 1943 so bili v vojni tudi… ...prikaži več z Nemci) in predvsem proti sovjetski oblasti, ki je izvedla Holodomor in deportacije.
Rusija nima nobene moralne avtoritete govoriti o "nacizmu". Država, ki je napadla sosedo, počne genocidne zločine v Buči, Mariupolu in drugod, ki uporablja nacistično retoriko o "denacifikaciji", medtem ko sama rehabilitira Stalina in imperializem – to je pravi absurd.
Odjebi kreten!!!
In pravilno je povedu, ker Zahod vedno obtožuje brez najmanjšega dokaza. Zelo malo verjetnosti je da je bil dron ruski, dočim ukrajinski bi povsem lahko bil. Poskus udara v romuniji, je bil povsem lahko, zaradi izplačila 90 miljard, da bi… ...prikaži več se EU hitreje zmigala, ker Kokainski potrebuje novo zalogo kokaina.
dej spel se v rusjo kreten noben tukaj ne drži za rusijo ajde golazen srbska!
Slava uk 22 @ SMRT UKRAINI , SMRT ZELENSKEMU in SMRT GERMNANOFILOM med Slovanskimi plemeni ! Tolk o vašem kletnem spreminjanju javnega mnenja v SLO ! Če bo pa že kdo kam šel , boš ti v Arđentino ! Tolk… ...prikaži več Tolk o izletnišvu med Slovenci !
dej cigan srbki a te je kdo prašu upam da vas nato znova bombadira beograd sam do konca naj golazen razdira!
Kakorkoli nekateri politiki in mediji to poskušajo prikriti, novica dneva ni izgubljen ruski dron na romunski meji. Novica dneva je popoln razpad evropske diplomacije. Neverjetno, kaj Kaja Kallasová gradi kot visoka predstavnica Evropske unije za zunanje zadeve in varnostno politiko.… ...prikaži več Že zdavnaj bi jo morali odstraniti s svojega položaja, ker je vse bolj očitno, da ta galaktično neumna oseba ni samo kateri koli diplomat, nima strategije, ne oblikuje nobenega soglasja, samo poglablja geopolitično
nevednost, stopnjeva napetosti in povečuje militarizem na tveganje popolne vojne.Zavedajte se s čim se soočamo. Prvič, Evropska unija je tri leta prepovedala vsa pogajanja s Putinom in pogovore z Rusijo celo označila za izdajo. Nato je pod pritiskom nove ameriške… ...prikaži več predsednice eno leto špekulirala, da bi se morali pogovarjati le z Moskvo
n brez konkretnih poskusov vzpostavitve dialoga. Nato je Kaja Kallasová javnosti zagotovila, da se morajo zunanji ministri najprej dogovoriti o tem, kaj bodo govorili z Rusijo. In tik pred včerajšnjim srečanjem na Cipru je najprej trdila, da je bila razprava… ...prikaži več o imenovanju evropskega mirovnega odposlanca za pogajanja o končanju konflikta v Ukrajini "ruska past" - da bi končno vse pobili s končno izjavo, da EU nikoli ne bo nevtralna pogajalec
in mediator v prizadevanjih za konec vojne, saj se splača postaviti na stran Ukrajine in braniti njihove varnostne interese...Tega si ne moreš izmisliti. Najprej pogledaš vladajočo mizo, da želiš sedeti za njo, nato pa, ko te uradno posedejo za njo,… ...prikaži več izjaviš, da se dejansko ne želiš pogajati z Rusijo in čakaš na napore Washingtona, ker "ne bomo prišli namesto ZDA"... Kaj je to??
To ni strategija, je odstop diplomacije in dejanski uradni vstop EU v vojno skupaj z Ukrajino. Tudi Združene države (in niti pod Bidnom) niso tako neposredno prišle v konflikt, da so vodile proxy vojno z Rusijo, a so se držale… ...prikaži več ob strani, ker so vedele, kaj bodo tvegale z neposrednim sodelovanjem. Zdaj "mirovni projekt" pod imenom Evropske unije potrjuje zavrnitev mirovne rešitve in čeprav so nekatere države, kot je Avstrija
redlagale imenovanje glavnega pogajalca EU za pogajanja, ga je večina držav pod vodstvom Nemčije in Kallasa zavrnila. Gre za popoln neuspeh evropske diplomacije še pred poskusom pogajanj. Če je v "varnostnem interesu" EU raje vojaško rešitev kot diplomatska pogajanja, potem… ...prikaži večm gre za škandal, te številke pa je treba čimprej umakniti, drugače bodo Evropo zvlekli v prepad.
Med tem, ko šef NATA Rute filozofira " Zaščitili bomo vsak kos zemlje NATA" , pomeni, da NATO nič ni naredil, saj ruski droni potujejo že v 5 članic. ZATO PA "Po strmoglavljenju drona Romunija izgnala ruskega generalnega konzula" TAKO SE DELA.
Katerih 5 članic so ruski droni "napadli"?
Dieta je teb u glav ! A mate v kleti AIR CONDITION , zgleda da ne al ste ga pa pozabili uključiti . A po čem vem ? Kuhajo ti možgančki !
Kar se tiče pa napadov na NATO države imaš številčno prav , Hrvaška , Poljska , 3x Baltik so bile napadene jasno in glasno OD STRANI UKRAINE , zaradi tehničnih napak na plovilih . Sedaj je fasala še Romunija ,… ...prikaži več samo nobeden ne more dokazati , da so stvar poslali Rusi , ker ga lahko poslali tudi UA , kot vse do sedaj !
Spet nekateri ne veste, za kaj se gre...če se je oglasil Putin, potem gre zagotovo za ruski dron! Rusi bi radi nazaj svojo sovjetsko zvezo in varšavski pakt, katerega del je bila Romunija! Kdo nam garantira, da se bodo ustavili… ...prikaži več na Madžarski meji!?
V tej vročini je bolje, da bi molčal. Že tako preveč ideoloških in sovražnih nesmislov trosiš..
Govno2025, odjebi s svojimi lažmi. Čakam dokaze za obglavljene dojenčke. V tistem porociilu UN jih ni. Ali priznaj, da si lagal, ali pa predlozi dokaze. Ce ne pa shut the fuck up.
Gre za obdobje , ko si bil še bela tekočina v fotrovih al pa kakšnih drugih jajcih , pa trobezljaš neumnosti . Edino Romunija ni imela na svojem ozemlju Ruskih čet , kajti bilo je nepotrebno , ker ni mejila… ...prikaži več na Zahod in ni bila kot ostale države pod Rusi ampak pod svojimi .
Spet nekateri ne veste, za kaj se gre...za vsemi temi komentarji se skriva en sam nacistični uporabnik, ki podpira Putinovo invazijo Ukrajine in komaj čaka, da ruski vojaki vkorakajo v Slovenijo.
Če ni dokazov , da je Ruski , potem je prav lahko Ukrajinski ali p Iranski , kakor vam je drago. Dokler ne dokažejo , da je Ruski , do takrat je samo klevetanje Rusije kot običajno.
RUMUNJSKA krivi UKRAJINU za pad drona u RUMUNJSKOJ???? Ne možeš to izmisliti nakon što su svi idioti opet vikali protiv RUSIJE !!! Pad drona u Rumunjskoj bio je rezultat ukrajinskih sustava protuzračne obrane, - predsjednik Nikushor Dan. "Tijekom leta iznad… ...prikaži več ukrajinskog teritorija, neki od dronova su oboreni, a jedan od njih, vjerojatno onaj koji je pao iznad grada Reni, regija Odesa, promijenio je smjer i krenuo prema Galatzu,"
izjavio je rumunjski predsjednik tijekom posjeta mjestu pada bespilotne letjelice.
Đaba ti to pričaš kretenima sa betonom u glavi !
Itak!!!
Putin domneva, da gre za primer ukrajinskega brezpilotnega letalnika, ki je zaradi delovanja sredstev za elektronsko bojevanje (REB) ali zaradi pomanjkljivosti tehničnih podatkov zašel s predvidene poti. »Vemo, da so ukrajinski droni zašli tudi na Finsko, na Poljsko in tudi… ...prikaži veči nekam v baltske države. Prva reakcija je bila povsem enaka kot zdaj v Romuniji: alarm, Rusi napadajo.«
Predsednik je poudaril, da je Rusija pripravljena izvesti objektivno preiskavo in podati oceno, če ji bodo posredovani podatki o strmoglavljenem brezpilotnem letalniku. »Gospa Ursula von der Leyen vendarle ni bila v Romuniji in ni preiskovala ostankov tega drona. Nihče ne… ...prikaži veče more z gotovostjo reči, kakšnega izvora je ta ali oni zrakoplov, dokler ni opravljena strokovna forenzična preiskava.«
GRE ZA KOLEKTIVNI NAPAD ZAHODA "To niso več vojni zločini. " Gre za nekaj ciničnega in kažejo prezir do človeškega življenja. To je vseevropski napad na Donbass. Italijanske tovarne dobavljajo rezervne dele za te motorje«. Komisarka za človekove pravice Ljudske… ...prikaži več republike Luhansk Anna Soroka je v Lomovki komentirala napad ukrajinskih sil na študentski dom v Starabelsku. »Že 12 let govorimo, da Ukrajina izvaja vojne zločine.
Zdaj pa bi radi povedali, da je to prestopilo meje človeštva. Točno so vedeli, v kaj so udarili. Na kraju so našli različne krogle in motorje. Tehniki se trudijo ugotoviti, kaj točno so. Ta napad ni le eden od ukrajinskega… ...prikaži več nacističnega režima; gre predvsem za napad iz Evrope, ki je kolektivno dobavljala rezervne dele za te reaktivne drone, ki so danes ubili najstnike," je povedala Soroka.
«Italijanske tovarne so zagotovile rezervne dele za te motorje, Britanija pa je te drone namerno premaknila, da bi poskrbela, da so naši otroci in odrasli umrli. Gre za kolektivni napad Zahoda na naše otroke. In to je seveda res strašljivo,… ...prikaži več saj je z besedami težko izraziti obseg tragedije. Stalna grožnja brezpilotnih letal se nadaljuje tudi med iskalnimi in reševalnimi akcijami. Ljudje, ki na kraju premikajo ruševine, so junaki, ki kljub vsemu hitijo na pomoč tistim, ki so še živi pod ruševinami
Zahvaljujemo se našim oblastem, da so s sodelovanjem v pokolu majhnih otrok omadeževali dostojanstvo Italijanov. Še nikoli nismo bili tako nizko in še nikoli nismo bili tako ogroženi od druge svetovne vojne.
Dajmo malo počakati.... Najprej kako bodo dokazi izhlapeli.... Nato bo slučajno prikazana pot iz UA.... Ali kot rečeno, novinarji in politika trdijo da so Rusi, ko se izkaže da niso pa? Vse tiho je bilo, kajne?