Šport
64 ogledov

Karabatić priznal stave, zanikal goljufanje

nikola karabatić EPA
Eric Dupond-Moretti, odvetnik ikone francoskega športa Nikole Karabatića in njegovega brata Luke, ki sta se znašla v središču stavniške afere, je danes potrdil, da sta njegova klienta sicer stavila, a nista prirejala rezultatov tekem.

"Res je, da sta oba stavila, vendar je to športni prekršek, nikakor pa ne kazenski. Tako da ostro zanikam, da bi oba rokometaša prirejala izide rokometnih tekem. Tožilstvo bi moralo dokazati, da sta prirejala izide in da se je kaj nepravilnega zgodilo na omenjeni tekmi. Če tožilstvo ne bo dokazalo, da je bil izid tekme prirejen, potem sama stava še ni prekršek," je dejal Dupond-Moretti.

Vpleteno tudi dekle Luke Karabatića

Jeny Priez, dekle Luke Karabatića, je na sodišču priznala, da je stavila na poraz Montpelliera. Denar za vplačilo ji je dal Luka. Po nekaterih navedbah naj bi vpleteni s stavami zaslužili več kot 200 tisoč evrov.

Vid Kavtičnik | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Poleg dvakratnega olimpijskega prvaka Nikole Karabatića in njegovega brata je policija v rokometni aferi Montpellier, ki je v zadnjih dneh razburila francosko športno javnost, skupno opravila 17 aretacij, kar devet med rokometaši. Francoska tiskovna agencija AFP poroča, da sta bila med igralci, ki jih je policija v vozilih z vključenimi sirenami odpeljala iz dvorane, tudi dva slovenska člana tega kluba Primož Prošt in Dragan Gajić. Policija je v nedeljo izpeljala aretacije tako v Parizu kot Montpellierju, tako da je po poročanju nemške tiskovne agencije DPA poleg Prošta in Gajića zaradi vpletenosti v škandal zaslišala še enega slovenskega rokometaša, Vida Kavtičnika.

Francoski rokometni prvak Montpellier se je znašel v primežu obtožb zaradi suma prirejanja izida prvenstvene tekme proti Cesson-Rennesu. Najboljši francoski rokometni klub je 12. maja letos klonil proti omenjeni ekipi z 28:31; pred tem si je naslov prvaka že zagotovil. Francoska televizija France 3 je poročala, da so bili na to tekmo na stavnicah vplačani sumljivo visoki zneski, med polčasom pa se je število stav na poraz Montpellierja tako povečalo, da je največje francosko stavniško podjetje Francaise des Jeux tekmo nato umaknilo s stavnega seznama. V Franciji lahko policija preveri, kdo je stavil, pri vseh vložkih, višjih od 500 evrov.

Če bodo rokometaši spoznani za krive, jih lahko doleti zaporna kazen do pet let ter denarna kazen po 75.000 evrov. Če bo šlo zgolj za manjši prekršek, igralcem preti šest tekem suspenza in po 15.000 evrov denarne kazni.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.