128 ogledov

Po kontroverzi z boksarkama zdaj v Parizu blesti še transspolna atletinja

Valentina Petrillo Profimedia
Transspolna atletinja Petrillo se je uvrstila v polfinale paraolimpijskih iger v Parizu.

Slabovidna Italijanka Valentina Petrillo je nastopila na paraolimpijskih igrah v Parizu in se je že uvrstila v polfinale v teku na 400 m v kategoriji T12.

Petdesetletna slabovidna Petrillo je spol spremenila leta 2019. Pred tem je kot poročen oče dveh otrok osvojila 11 državnih naslovov v moški kategoriji.

Na igrah v Parizu je na Stade de Franceu v teku na stadionski krog končala na drugem mestu, vendar je napredovala kot šesta najhitrejša s časom 58,35 sekunde.

Valentina Petrillo | Avtor: Profimedia Profimedia

Sprva so poročali, da naj bi bila prva transspolna paraolimpijka. A je bila to že nizozemska atletinja Ingrid van Kranen, deveta v finalu meta diska na igrah v Riu de Janeiru leta 2016.

Zanimivo bo v prihodnjih dneh spremljati odzive na nastope Petrillove, glede na to, da se je komaj polegel prah po kontroverzi okoli olimpijskega nastopa dveh boksark z moškimi kromosomi.