3014 ogledov

Demonstracija moči: Američani razbili Srbe

ZDA Srbija Abu Dabi Epa Joel Embiid in Nikola Jokić pri začetnem skoku za žogo.
Pripravljalna tekma med ameriško in srbsko košarkarsko reprezentanco ni ponudila drame.

V Abu Dabiju so košarkarji ZDA, potem ko so v ponedeljek ugnali Avstralijo, premagali še izbrano vrsto Srbije. Bili so prepričljivo boljši in zmagali za 26 točk (105:79).

Srbi so korak držali le v prvi četrtini, ki se je končala neodločeno. Že ob polčasu so Američani vodili za 14, na začetku tretje četrtine pa še dodatno pobegnili in odločili vprašanje zmagovalcev.

Prvi strelec tekme je bil Steph Curry s 24-imi točkami, 17 jih je dodal Bam Adebayo, 16 Anthony Edwards. Za Srbe je 16 točk dosegel Nikola Jokić, 14 pa Aleksa Avramović.

Američani in Srbi se bodo srečali tudi v prvem kolu olimpijske predtekmovalne skupine C. V tej sta še Portoriko in Južni Sudan. Iz vsake od treh skupin v četrtfinale neposredno napredujeta dve ekipi, obenem še dve najboljši tretjeuvrščeni.