441 ogledov

Na derbiju gol enega in podaja drugega Slovenca za poraz 'nepremagljivih'

Benjamin Šeško Profimedia
V drugem krogu Bundeslige je Bayer Leverkusen v tem tekmovanju klonil po več kot letu dni.

V nemškem prvenstvu je prvak Bayer Leverkusen gostil Red Bull Leipzig.

Zaključek prvega polčasa je sprva pripadel domačim nogometašem, ki v minuli sezoni niso doživeli niti enega poraza v najmočnejši nemški ligi. V 39. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal Jeremie Frimpong, šest minut kasneje pa je žogo v mrežo po lepi akciji poslal še Alex Grimaldo.

A sodnik, ki je izključil gostujočega trenerja Marca Roseja, je prvi polčas podaljšal za sedem minut, prav ob izteku teh pa je Kevin Kampl ušel domači obrambi in pred golom podstavil glavo po odlični podaji Benjamina Heinrichsa, žoga je zletela mimo vratarja za izid 2:1.

Kevin Kampl | Avtor: Profimedia Profimedia

V drugih 45 minutah so imeli gostje kopico priložnosti. Zadeli so tudi že po kotu, a je stranski sodnik dvignil zastavico, saj je bil pred vrati v prepovedanem položaju Benjamin Šeško, ki je po mnenju delilcev pravice vplival na igro ter zmedel vratarja Mateja Kovarja.

Radečan se je hitro odkupil, v 57. minuti je z izjemno podajo našel soigralca v napadu Loïsa Opendo, ki je nekoliko z desne strani prišel pred Kolarja in ga s strelom med nogama tudi premagal.

Belgijec je nato poskrbel za popoln preobrat. V 80. minuti je sprejel žogo dvajset metrov od vrat in se odločil za strel. Žoga je švignila med nogama domačega branilca, 'pokriti' Kolar se je z manjšo zamudo vrgel v svojo desno, a bil prekratek. Šeško je natančen strel svojega kolega sicer že spremljal s klopi, zamenjan je bil v 67. minuti.

Navijači domače zasedbe so kasneje zahtevali enajstmetrovko po udarcu, ki ga je v obraz prejel Patrik Schick. Sodnik si je vso situacijo ogledal na zaslonu, a svoje odločitve ni spremenil, Bayer je ostal brez strela z bele točke.

Nogometaši iz Leverkusna so tako doživeli prvi prvenstveni poraz po maju lani.

1. Leipzig                    2   2  0  0   4:2   6
 2. Borusssia Dortmund         2   1  1  0   2:0   4
 3. Union Berlin               2   1  1  0   2:1   4
 4. Freiburg                   1   1  0  0   3:1   3
 5. Heidenheim                 1   1  0  0   2:0   3
 6. Borussia Mönchengladbach   2   1  0  1   4:3   3
  . Wolfsburg                  2   1  0  1   4:3   3
 8. Bayern München             1   1  0  0   3:2   3