Kot poroča nemški Spiegel, ki se sklicuje na anonimne hekerje, ki so na vrzel opozorili tudi evropsko zvezo hekerjev, zadeva ni bila zelo nedolžna, saj je lahko podatke o lokaciji vozila povezala tudi s podatki o uporabnikovem stanovanju in drugimi osebnimi podatki.
Varnostna vrzel je hekerjem omogočila, da so z alarmantno natančnostjo sledili lokacijam dveh nemških politikov. Članu nemškega varnostnega komiteja so sledili v upokojenski dom njegovega očeta, županji pa z njenega delovnega mesta do terapevta. Do podatkov so lahko dostopali v avtomobilih znamk Volkswagen, Audi, Seat in Škoda.
Hekerji so na Amazonovem oblaku lahko dostopali do več terabajtov podatkov, med katerimi so bile tudi natančne lokacije 460.000 električnih vozil. Ti podatki bi lahko zainteresiranim omogočili vpogled v življenjske navade voznikov. Med prizadetimi je bilo tudi 35 avtomobilov hamburške policije ter avtomobili politikov, poslovnežev, zaposlenih v zvezni obveščevalni službi ter voznikov ameriške letalske baze v Ramsteinu.
Hekerska skupina Chaos Computer Club je o vrzeli obvestila tudi Cariad, kjer so hitro poskrbeli za njeno zaprtje. Pro Cariadu so za Spiegel pojasnili, da je šlo za napako pri programskem zapisu in da podjetje ne združuje podatkov, ki bi nekomu omogočili izdelavo profila uporabnika. Dodali so, da niso zaznali, da bi do podatkov dostopal kdorkoli drug, kot člani hekerske skupine.
Digitalizacija je kot zračnica! Nikoli ne veš kaj bo nastala luknja! Samo vprašanje časa je!
mene pa zanima zakaj sploh ti podatki nastajajo. za koga boga milega jih kdor koli potrebuje ? koga sploh briga kje se vozim ? zavarovalnico ? ženo ? šefa ? tožbo uvest proti VW ker vlaga v svoje avte take dodatke.