"Policisti bodo s pomočjo skenerja opravili natančen izris in fotografiranje kraja prometne nesreče z vsemi sledovi in meritvami," so pojasnili na Generalni policijski upravi. Nova naprava, natančneje gre za terestični 3D laserski skener, bo po njihovem prepričanju pripomogla k do neke mere avtomatiziranemu postopku ogleda prometne nesreče, delo policistov pa bo zato lažje, natančnejše in učinkovitejše.
Ogled kraja prometnih nesreč bo s skenerjem hitrejši, saj bo za izdelavo enega posnetka "povprečne" prometne nesreče potrebnih le dve do tri minute, predvidoma pa naj bi za celoten ogled potrebovali okoli štiri do pet posnetkov. Pri množičnih oz. kompleksnejših prometnih nesrečah, kjer je udeleženih več vozil, se bo njihovo število povečalo, čas ogleda pa podaljšal.
Zaradi nove naprave krajši prometni zastoji
Na policiji so prepričani, da bodo zaradi hitrejšega ogleda krajši tudi prometni zastoji, saj bodo posledice prometne nesreče lahko prej odstranjene, promet pa se bo hitreje sprostil. Kraj prometne nesreče se bo sicer lahko s pomočjo posnetkov skeniranja pregledoval tudi kasneje v postopku izdelave dokumentacije o ogledu, če bo to potrebno.
Ker trenutno ogled prometne nesreče poteka s fotografiranjem, ročnimi meritvami in skicami, so na policiji poudarili, da se bo z novo posodobitvijo delo prometne policije še bolj digitaliziralo, tovrsten način dela pa se spogleduje s sodobnejšimi postopki v nekaterih zahodnih policijah.
"... tožilec oz. ta ki je pooblaščen za nesreče..." Temu možaku se strokovno reče Preiskovalec prometnih nesreč. :)
policist ne more in ne zna ,zato zaprejo cesto da se dokazi ne uničijo dokler ne pride tožilec oz. ta ki je pooblaščen za nesreče potem so še reševaci gasilci in avtovleka ,pa se še zment ne znajo pa je to to
pomankanje orientacije recimo franke