Raziskava je sicer pokazala, da bi to storila več kot polovica vseh vprašanih voznikov, še največje pomisleke, oziroma zaskrbljenost, so pokazali vozniki in voznice v starostni skupini med 18 in 24 let.
Že 30 centimetrov globoka voda odnese avtomobil
Raziskava, ki jo jo opravili na Agenciji za okolje, se je navezovala na kampanjo o poplavah, s katero želijo ljudi podučiti o nevarnosti, ki jih prinaša močno deževje in nevihte. Pri agenciji vse voznike in voznice opozarjajo, da je že 30 centimetrov visoka tekoča voda na cesti dovolj, da avtomobil odplavi.
V zadnjih petih letih so samo na Otoku izvedli reševanja 23 tisoč odplavljenih vozil. Direktor agencije John Curtin pravi: "Preseneča nas veliko število voznikov, ki so pripravljeni brezglavo tvegati in avtomobil zapeljati v vodo. Naš nasvet je, da tega ne počnejo."
Curtin dodaja, da je v slabih vremenskih pogojih, z močnim deževjem, treba zgolj spremljati sporočila, ki jih agencija obnavlja na vsakih 15 minut: "Če vidite poplavljeno območje, se obrnite in poiščite drugo pot."
Zadnja raziskava je še pokazala, da bi v tovrstnih primerih ženske prej obrnile vozilo kot moški.
Jaz sem enkrat zanalašč zapeljal v polni brzini čez eno jezero na cesti , ki je ostalo po dežju ! Rezultat : Počen litoželezni zbiralnik ispušnih plinov - grana - na motorju , mrzla voda na segreto litino ! Škoda… ...prikaži veča tako velika , da sedaj ne vozim niti po lužicah !