Mednarodno avtomobilsko združenje FIA izpostavlja, da bi moralo biti vsakršno poseganje v kilometre obravnavano, kot prevara, a danes le redke države učinkovito kazensko preganjajo to dejanje. Ne tudi ZDA, kjer tako kot tudi pri nas prevrtavanje kilometrov pri rabljenih vozilih ni nič nenavadnega.
Ameriškemu državljanu Randyju Greenu zaradi prevrtavanja kilometrov grozi kar do 30 let zapora. Oblasti v ameriški zvezni državi Alabama nameravajo narediti konec tovrstnemu početju. Za primer pa namerava služiti prav Green, ki naj bi na 12 rabljenih vozilih, prodanih med leti 2014 in 2016 števec kilometrov nazaj prevrtel v povprečju za kar 200 tisoč kilometrov in tako "čudežno pomladil" vozila in dvignil njihovo vrednost.
Oblasti hkrati pozivajo vse, ki so kupili avto od omenjenega prodajalca, naj se jim javijo, saj sumijo, da je bila to stalna praksa prevaranta. Greenu naj bi sodili po v 15 različnih obtožnicah, skupaj pa mu grozi velikanska denarna kazen in do 30 let zapora.
Slovenija proti goljufom s prevrtenimi števci prvič uvaja kazni, a trenutno zastavljeni sistem razkrivanja deluje kot slepi naboji.
Novi slovenski zakon tako določa, da se z globo 1.000 evrov kaznuje lastnik, če se ugotovi manipulacija kilometrskega števca "z namenom zmanjšanja ali napačnega prikaza prevožene razdalje vozila, če je zanjo vedel". Za pravno osebo je globa 2.000 evrov, za odgovorno osebo pa 400 evrov. Ampak le, " če je zanjo vedela," saj je takšno dodatno dikcijo v zakonu med obravnavo vladnega predloga izsilila poslanska večina v državnem zboru. Pravna ali fizična oseba, ki izvede manipulacijo števca, tvega globo 4.000 evrov.
Prevrtan ali prevrten kilometer, v čem je razlika.
Potem bodo vsi ljubljanski čefurji v čuzi!
V nemčiji je za vsak prevrten kilometer nazaj kazen 50evrov,pa izračunajte če se splača.To bi morali uvesti tudi pri nas in to po hitrem postopku