Poti taksija so po poročanju nemške tiskovne agencije dpa omejene na okrožje One-North, kjer je NuTonomy svoja vozila tudi preizkušal. Poleg tega je vstopanje in izstopanje mogoče samo na posebej določenih točkah, navaja britanski BBC.
Pri NuTonomy napovedujejo, da bodo v nekaj mesecih storitev razširili na več tisoč ljudi. Trenutno jo namreč lahko uporablja le nekaj deset povabljenih izbrancev, ki so se morali po prejemu povabila registrirati.
Po navedbah BBC so Singapur izbrali zato, ker so taksi prevozi zaradi nizke cene prevozov in visokih stroškov lastništva avtomobila tam dobro razviti in poceni, veliko pa je tudi povpraševanje. Ugodna je tudi prometna ureditev, ki slovi po discipliniranosti voznikov.
Načrtujejo hitro rast storitve
NuTonomy namerava do leta 2018 tam razviti celotni vozni park samovozečih taksijev, še navaja BBC.
Ponudbo s samovozečimi avtomobili v Pittsburghu v Pensilvaniji testira tudi ameriško podjetje Uber, ki ponuja iskanje cenovno ugodnih prevozov prek mobilne aplikacije.
Ob tem so pri Uberju napovedali še dve novosti, s katerimi želijo utrditi svoj položaj na trgu in utreti pot na področju samovozečih vozil. S podjetjem Volvo se bodo namreč lotili skupnega projekta, vrednega 300 milijonov dolarjev, v sklopu katerega bodo s skupnimi močmi razvijali samovozeča vozila. Ta naj bi bila za prodajo pripravljena leta 2021.
Obenem bo Uber kupil še podjetje Otto, v katerem razvijajo samovozeče tovornjake. Izvršni direktor Uberja Travis Kalanick je ob napovedi nakupa dejal, da imata podjetji skupaj eno najmočnejših ekip inženirjev na svetu.