142 ogledov

Slovenke do polovice drugega polčasa korak od četrtfinala

Elizabeth Omoregie Profimedia
Slovenske rokometašice po porazu s Švedinjami končale nastope v Parizu.

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v zadnjem krogu skupinskega dela olimpijskih iger v Parizu izgubila proti Švedski s 23:27 (14:11). Slovenija je končala nastope v francoski prestolnici, na petih tekmah je premagala Južno Korejo ter izgubila proti Danski, Nemčiji, Norveški in Švedski.

Slovenske rokometašice so na svojem premiernem olimpijskem nastopu osvojile zadnje mesto v skupini A. Turnir v mestu luči so odprle s porazom proti Dankam z 19:27, v drugem dvoboju pa so bile boljše od Južnokorejk s 30:23. V zadnjih treh tekmah so doživele tri poraze: najprej so visoko izgubile proti Nemkam z 22:41, nato proti Norvežankam z 22:29, tokrat pa še proti Švedinjam.

V četrtfinale so se iz skupine A že uvrstile Norvežanke, Danke in Švedinje. Četrta udeleženka bo znana po današnjih tekmah med Norveško in Nemčijo (19.00) ter Dansko in Južno Korejo (21.00).

Izbranke črnogorskega strokovnjaka na klopi slovenske reprezentance Dragana Adžića so v prvem polčasu povsem zasenčile favorizirane Švedinje. Kljub odsotnosti prvokategornice Tamare Mavsar, ki je manjkala zaradi bolezni, so se pogumno zoperstavile pretendentkam za najvišja mesta na letošnjem olimpijskem turnirju.

Barbara Lazović | Avtor: Profimedia Profimedia

Z agresivno in gibljivo obrambo ter raznovrstno igro v napadu so v 16. minuti povedle z 9:6 in švedsko strokovno vodstvo prisilile, da je zahtevalo minuto odmora. Nekatere taktične in kadrovske spremembe v švedski izbrani vrsti niso porušila slovenskega sistema igre, v 19. minuti si je Slovenija po golu krožne napadalke Nataše Ljepoje priigrala štiri gole prednosti (11:7).

Do konca prvega polčasa je njihova prednost znašala med dvema in tremi goli, izkazala pa se je Elizabeth Omoregie, ki je dosegla šest golov.

Slovenke so v začetku druge polovice tekme nadzorovale favorizirane Skandinavke, v njihovi igri je bilo malo pomanjkljivosti. V 36. minuti so po golu Alje Varagić povedle s 17:13.

Sredi drugega polčasa pa je njihova igra "razpadla", Švedinje so med 43. in 49. minuto naredile delni izid 5:0 in po zaostanku 15:18 povedle z 20:18.

Adžićevim izbrankam, ki so med tekmo porabile ogromno energije, je v zadnjih desetih minutah zmanjkalo moči za telesno močnejše Švedinje. Najvišji zaostanek so si pridelale v 54. minuti, ko so zaostale za pet golov (19:24).

V slovenski izbrani vrsti je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Omoregie z devetimi goli. Tjaša Stanko je dosegla štiri zadetke, vratarka Amra Pandžić pa je zbrala sedem obramb.

1. Švedska       5  4  0  1  140:125   8
2. Norveška      4  3  0  1  110:92    6
3. Danska        4  3  0  1   98:96    6
4. Nemčija       4  1  0  3  118:104   2
5. Južna Koreja  4  1  0  3   87:105   2
6. Slovenija     5  1  0  4  116:147   2